کد مطلب: 

249727
تظاهرات کارکنان معترض آمازون مقابل خانه جف بزوس
گروهی از کارکنان فعلی و سابق شرکت آمازون قصد دارند امروز عصر در برابر منزل مجلل وی در بورلی هیلز کالیفرنیا تجمع و تظاهرات اعتراضی برگزار کنند.
تظاهرات کارکنان معترض آمازون مقابل خانه جف بزوس

به گزارش مهر به نقل از سی نت، این گروه که نام کنگره کارکنان ضروری را برای خود انتخاب کرده‌اند، همگی در گذشته یا حال در انبارهای بزرگ آمازون مشغول به کار بوده‌اند و با سیاست‌های سختگیرانه آمازون بر علیه کارکنان این شرکت و نیز نحوه مدیریت آمازون مخالف هستند.

آنان در جولای سال گذشته نیز تجمع بزرگ اعتراض آمیزی را در برابر منزل جف بزوس برگزار کرده و صدای اعتراض هزاران کارگر آمازون را به وی رساندند. معترضان امسال علاوه بر اعتراض به سیاست‌های آمازون در قبال کارگران قصد دارند به سیاست‌های زیست محیطی آمازون نیز اعتراض کنند. آنان می‌گویند این سیاست‌ها باعث تسریع در گرمایش کره زمین می‌شود.

کارکنان آمازون در سال‌های اخیر بارها مدیران ارشد این شرکت را به علت ساعات کاری بسیار بالا، عدم امکان مرخصی گرفتن حتی در صورت بیماری، حجم بسیار زیاد کار که هیچ فرصتی برای استراحت و تجدید قوا باقی نمی‌گذارد، سختگیری برای حضور در محل کار حتی بعد از شیوع ویروس کرونا و غیره مورد انتقادهای گسترده قرار داده‌اند.

معترضان قصد دارند در حین تظاهرات خود خواستار افزایش مالیات دریافتی از جف بزوس، افزایش حداقل دستمزد و سختی کار پرداختی به کارکنان آمازون و نیز تسهیل شرایط کاری و مرخصی در ایام شیوع ویروس کرونا شوند. حداقل دستمزد پرداختی روزانه آمازون هم اکنون ۱۵ دلار در روز است که کارکنان آمازون می‌خواهند این رقم دو برابر شده و به ۳۰ دلار در روز افزایش یابد.

این افراد همچنین می‌گویند آمازون از افراد معترض انتقام گرفته و آنها را توبیخ و حتی اخراج می‌کند و این روند نیز در شرکت یادشده باید متوقف شود. آمازون هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-10-04 15:16

افزودن دیدگاه جدید