کد مطلب: 

243544
فناوری جدید نمایشگر که به چشم آسیب نمی‌رساند
شرکت هایسنس از کتابخوان الکترونیکی با نمایشگری مجهز به فناوری جدید رونمایی می کند که رنگ ها را ملایم تر نشان می دهد و به چشم کاربر آسیب نمی رساند.
فناوری جدید نمایشگر که به چشم آسیب نمی‌رساند

به گزارش سیتنا به نقل از گیموچاینا، در اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی شرکت «هایسنس» (Hisense) جدیدترین فناوری های خود را در نمایشگاه CES۲۰۲۰ رونمایی کرد. یکی از جالب توجه ترین فناوری های این شرکت، نخستین  نمایشگر موبایل coloer e-ink بود.

دستگاه کتابخوان الکترونیکی مجهز به این نمایشگر توجهات زیادی را به خود جلب کرد و اکنون مشخص شده در ۲۳ آوریل سال جاری رونمایی می شود.

فناوری به کار رفته در نمایشگر این دستگاه از ترکیب فناوری e-ink با فناوری پرینت رنگی در ۴۰۹۶ رنگ نمایشگر  به وجود آمده است. این فناوری سبب می شود رنگ ها در نمایشگر ملایم تر نمایش داده شوند و به چشم کاربر آسیب نرسانند. به همین دلیل کاربر برای مدت زمان طولانی تری می تواند به نمایشگر نگاه کند.

این نوع از صفحه نمایش مزایای خاصی دارد؛ مثلا  مصرف انرژی آن بسیار اندک است و حتی هنگامیکه دستگاه خاموش است کاربر می تواند از آن استفاده کند. به این ترتیب کاربر می تواند در زمان دلخواه به مطالعه روی دستگاه بپردازد. این ویژگی مشابه قابلیت کتابخوان الکترونیکی کیندل( متعلق به آمازون) است.  

جالب آنکه این نمایشگر از خود نوری منتشر نمی کند بلکه نور طبیعی موجود در عکس را نشان می دهد. این بدان معنا است که هیچ نور آبی مضر برای چشمان از آن خارج نمی شود.

کتابخوان Color Ink هایسنس با اپلیکیشن های مختلف عرضه می شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-04-12 09:16

افزودن دیدگاه جدید