کد مطلب: 

280994

آپدیت iOS 16.5 عمر باتری گوشی‌های آیفون را به شدت کاهش می‌دهد!

با گذشت دو هفته پس از انتشار بروز رسانی جدید گوشی های اپل، بسیاری از کاربران آیفون از کاهش عمر باتری دستگاه خود پس از نصب نسخه جدید iOS 16.5 در شبکه‌های اجتماعی شکایت کردند.
آپدیت iOS 16.5 عمر باتری گوشی‌های آیفون را به شدت کاهش می‌دهد!

به گزارش سیتنا، نسخه جدید iOS 16.5 تقریبا دو هفته‌ای است که رسما در دسترس کاربران اپل قرار گرفته و آن دسته از کاربرانی که از گوشی‌های سری آیفون ۸ به بعد استفاده می‌کنند می‌توانند آن را دانلود و نصب کنند. کاربران اما در چند روز نخست دانلود و تجربه‌ این سیستم‌عامل از این بابت گله‌مند بودند که شارژ باتری‌شان به سرعت تخلیه می‌شود.

اپل بارها گفته که این اتفاقات تا زمانی که سخت‌افزار و نرم‌افزار به هماهنگی نرسند طبیعی است اما ظاهرا این‌بار داستان فرق دارد چرا که کاربران بعد از دو هفته همچنان از این بابت گله‌مند هستند.

اگرچه کاهش موقت عمر باتری پس از نصب به‌روزرسانی‌های جدید امری عادی است، ولی این که کاربران بعد از دو هفته هنوز از وضعیت باتری دستگاه‌های خود گلایه دارند، به مشکل بزرگ‌تری در این زمینه اشاره می‌کند.

طبق گزارش ZDNet، کاربران از چندین مشکل مرتبط با آپدیت جدید «iOS 16.5» مانند دمای بالای گوشی و سرعت تخلیه شارژ باتری نسبت به قبلی شکایت کردند.

طبق آمار منتشر شده توسط وب‌سایت «ZDNet» ، بیش از دو سوم کاربران که از گوشی‌های آیفون استفاده می‌کنند با مشکل کاهش محسوس طول عمر باتری بعد از نصب «iOS 16.5» مواجه شده‌اند.

وقتی یک نسخه جدید از iOS را نصب می‌کنید، طبیعی است که گوشی تا مدت کوتاهی از نظر عمر باتری با افت مواجه شود، چون سیستم عامل در پس‌زمینه به علامت‌گذاری مجدد فایل‌ها، تصاویر، اپلیکیشن‌ها و غیره می‌پردازد. با این حال، بعد از گذشت چند وقت باید شاهد بازگشت شرایط به حالت عادی باشیم. این اتفاق برای خیلی از کاربران نیفتاده و همین مسئله بسیاری از افراد را نگران کرده است.

اپل هنوز درباره مشکل عمر باتری در iOS 16.5 اظهارنظر نکرده و در آپدیت‌های جدید خود اثری از اشاره به بهبود وضعیت باتری دیده نمی‌شود. اگر شما هم iOS 16.5 را نصب کرده‌اید، لطفا تجربه خود از وضعیت عمر باتری در این آپدیت را با ما در میان بگذارید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2023-05-28 12:29

افزودن دیدگاه جدید