کد مطلب: 

227950

قلعه‌نویی: به من فحش بدهید، اما به مردم آسیب نزنید

سرمربی سپاهان نسبت به اتفاقات رخ داده در ورزشگاه آزادی و در بازی تیمش مقابل پرسپولیس واکنش نشان داد. او می‌گوید باید رفتارهایمان را اصلاح کنیم تا دیگر شاهد چنین مسائل تلخی نباشیم.
قلعه‌نویی: به من فحش بدهید، اما به مردم آسیب نزنید

به گزارش ایران پژواک، بازی روز گذشته پرسپولیس و سپاهان اتفاقات تلخی را در خود جای داده بود؛ تنش‌هایی که روی سکو‌ها ایجاد شد از یک طرف و البته فحاشی و سنگ پرانی به امیر قلعه نویی در طول بازی توسط هواداران پرسپولیس از طرف دیگر صحنه‌های زشتی را به تصویر کشید. در این شرایط سرمربی سپاهان که مورد سنگ پرانی عده زیادی از هواداران پرسپولیس قرار گرفته بود، بعد از بازی به نشست خبری نرفت و حالا حرف‌هایی را بر زبان می‌آورد که جای تامل دارد.

قلعه نویی درباره اتفاقات عجیب بازی با پرسپولیس عنوان کرد: اشکال ندارد که به من فحاشی شده است؛ نه اینکه ساده باشد، نه خیلی تلخ بود. توهین شنیدن بابت اینکه می‌خواهی حق خود و تیمت را بگیری، سخت است و وضعیت روحی آدم را بهم می‌ریزد، اما اشکالی ندارد.

وی ادامه داد: این فحاشی‌ها را به من انجام بدهید، ولی به سمت یکدیگر سنگ پرتاب نکنید. به من فحش بدهید، اما به مردم آسیب نزنید. این‌ها برادران شما هستند. همه ما با یکدیگر برادر هستیم. وقتی سیل و زلزله و بلایای طبیعی نازل می‌شود، همه می‌رویم و با یکدلی کمک می‌کنیم. در استادیوم، اما همدیگر را نمی‌شناسیم و برادرانه با یکدیگر رفتار نمی‌کنیم. این رفتار‌ها قابل توجیه نیست و باید این عادت‌های بد را ترک کنیم. باید فرهنگ مان در ورزشگاه‌ها بالا برود تا دیگر شاهد چنین صحنه‌های دلخراشی نباشیم.

سرمربی سپاهان در بخش دیگری از حرف هایش خاطرنشان کرد: چرا همیشه باید وضعیت ورزشگاه‌های ما اینگونه باشد؟ همیشه باید فحاشی باشد؟ سنگ پرانی باشد؟ مرگ باشد؟ مگر فوتبال چه ارزشی دارد؟ به خدا قسم جان یک انسان به همه جام‌هایی که من و همکاران و تیم‌های مختلف کسب کردند، ارجح است. جان یک انسان بالاتر از همه مسابقاتی است که در فوتبال مان برگزار می‌شود. چرا با یکدیگر مهربان نیستیم؟ تا کی قرار است یک نفر دچار سوختگی شود، یک نفر از ترس سکته کند و یک نفر جانش را از دست بدهد؟

قلعه نویی همچنین گفت: چرا مهربان کردن و احترام گذاشتن به یکدیگر از یادمان رفته؟ چرا فضای ورزشگاه‌ها را خودمان درست می‌کنیم؟ این اتفاقاتی که دیروز رخ داد، در گذشته نیز بار‌ها حادث شده و واقعا باعث تاسف است. این رفتار‌ها با فرهنگ بالای مردم ایران تضاد دارد. حتی باعث می‌شود حتی باعث می‌شود خیلی‌ها از فوتبال فراری شوند. من به هواداران فوتبال می‌گویم که دست از این کار‌ها برداریم و ثابت کنیم چقدر بافرهنگ و چقدر انسان‌های محترمی هستیم.

سرمربی سپاهان در ادامه تاکید کرد: من بار‌ها گفته ام و بازهم می‌گویم که باید فکری به حال ورزشگاه هایمان انجام دهیم. این شرایط قابل پذیرش نیست و همه باهم باید کمک کنیم تا دیگر در ورزشگاه هایمان شاهد این اتفاقات زشت نباشیم. من از همه تماشاگران فوتبال و دست اندرکارانش می‌خواهم که در رفع این مشکلات در فوتبال کمک کنند و خودشان را جدا از این ماجرا‌ها نبینند.

قلعه نویی صحبت‌های خود را اینطور به پایان برد: جا دارد از هواداران خوب سپاهان تشکر کنم که با وجود همه مشکلاتی که داشتند ما را تنها نگذاشتند. آن‌ها حامیان اصلی سپاهان هستند و ما نیز تمام تلاشمان را برای شاد کردن شان انجام می‌دهیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2019-04-27 14:01

افزودن دیدگاه جدید