کد مطلب: 

12270

ماجرای جوانی که در تختخواب هواپیمای خانم مرکل دستگیر شد (+عکس)

"ولکان .تی" جوان 25 ساله ترک تبار ساکن کلن آلمان که در تابستان سال گذشته در هواپیمای دولتی صدر اعظم آلمان دستگیر شد، از سوی دادگاه بیمار روانی تشخیص داده شد.

به گزارش سیتنا به نقل از عصرایران، ماجرا از آنجا آغاز شد که در 25 جولای سال گذشته میلادی(2013) یک جوان ترک تبار بدنساز با پوشیدن لباس نظامی وارد فرودگاه کلن می شود و به داخل محوطه نگهداری هواپیمای ایرباس 319 متعلق به صدر اعظم آلمان می رود.

وی موفق می شود داخل هواپیما شود و مدتی را در آنجا می ماند. او در طی مدت حضور در داخل هواپیما ،اسپری کپسول مخصوص آتش نشانی را باز می کند و به همه جا می پاشد و سپس به داخل کابین خلبان رفته و در آنجا با دکمه ها بال های هواپیما را تکان می دهد و سپس به تختخواب مرکل رفته و در آنجا با لباس زیر می خوابد. ماموران هنگامی او را دستگیر کردند که در رختخواب مخصوص صدر اعظم در هواپیما خوابیده بود.

در خبرهای نخستین آمده بود که او یک کیف حاوی ماری جوانا نیز داشته است.

انتشار این خبر در تابستان سال گذشته میلادی موجی از انتقادات را نسبت به ماموران امنیتی و تیم امنیتی محافظ مرکل و فرودگاه کلن به همراه داشت. اینکه یک جوان 25 ساله چگونه توانسته است به داخل هواپیمای مخصوص صدر اعظم آلمان برود و در آنجا مدت ها بماند و سپس با خیال راحت در رختخواب مخصوص صدر اعظم بخوابد، تا مدتی سوژه داغ رسانه های آلمانی بود.

طبق گزارش برخی رسانه های آلمانی هواپیما از طریق خروجی اضطراری آن در دسترس بود و درب کابین خلبان باز بوده است و این جوان ترکیه ای تبار توانسته است از این طریق به داخل آن راه یابد.

حالا به گزارش سی ان ان ترک در گزارش دادستانی کلن این جوان ترک تبار دارای مشکل روانی تشخیص داده شده است و در گزارش دادستان آمده است که او احتمالا دچار بیماری "شیزوفرنی " است و به این منظور باید به طور دائم تحت مراقبت باشد و بیماری اش درمان شود.
 


 

ولکان از زمان دستگیری تا کنون در زندان تحت بازجویی قرار داشته است تا انگیزه خود را از این اقدام و اینکه چگونه توانسته است به داخل هواپیمای صدر اعظم آلمان راه یابد، توضیح دهد.
 

 

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-16 15:52

افزودن دیدگاه جدید