کد مطلب: 

11912
آمریکا: در آستانه توافق با ایران هستیم
آمریکا: در آستانه توافق با ایران هستیم

آمریکا گزارش‌های مربوط به این‌ که گروه ۱+۵ و ایران بر سر زمان اجرایی شدن توافق‌نامه ژنو به تفاهم رسیده‌اند را رد کرد، اما خبر داد که اجرای این توافق به زودی انجام خواهد شد.

ماری هرف، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با آخرین تحولات در مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت که «در بحث‌ها پیشرفت داشته‌ایم و تیم‌ها چند نکته حل‌نشده را همراه خود به پایتخت‌هایشان برده‌اند».

وی در عین حال افزود: «انتظار می‌رود که طرفین، طرح اجرای توافق را به زودی نهایی کنند.»

در همین روز، یکی از مقام‌های ارشد دولت آمریکا که نخواست نامش فاش شود نیز در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان مذاکرات کارشناسی هسته‌ای با ایران را در جریان توصیف کرد و درباره به مقصود رسیدن این مذاکرات افزود که «داریم [به این مرحله] نزدیک می‌شویم، اما هنوز نرسیده‌ایم.»

این اظهارات یک روز پس از آن بیان می‌شود که حمید بعیدی‌نژاد، معاون وزارت خارجه ایران گفت که «بر اساس جمع‌بندی و مذاکرات انجام شده با هیئت‌های کارشناسی ۱+۵ زمان اجرایی شدن توافق ژنو دهه سوم ژانویه خواهد بود.»

وی در پاسخ به این‌ که آیا اختلاف‌نظرها و برداشت‌های متفاوت میان دو طرف درباره سازوکار اجرای توافق به طور کامل رفع شد؟ گفت که «دو طرف توانستند به یک تفاهم واحد در رابطه با اجرای توافق برسند و دیدگاه‌ها و برداشت‌ها اکنون یکسان است.»

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-01 17:44

افزودن دیدگاه جدید