کد مطلب: 

10459

استیضاح؛ پاسخی به اخراج داماد و همسر موقت؟

یک سایت خبری مدعی شد: در حالی که برخی اعضای کمیسیون صنایع و معادن در چند روز اخیر خبر از استیضاح احتمالی وزیر صنعت و معدن دادند، اطلاعاتی جالب درباره دستور اخراج بیش از 200 نفر از شهرک‌های صنعتی تهران و دلیل استیضاح نعمت‌زاده به دست آمده است.

به گزارش سیتنا، عصر ایران با این مقدمه نوشت: «تا کنون تنها 35 نفر از کارکنان این شرکت دولتی که قراردادشان شهریورماه پایان یافته بوده با رضایت شخصی از شرکت جدا شده‌اند.

این افراد به طور صد در صد غیر قانونی در سال جاری بر خلاف ماده 124 قانون بودجه، استخدام شده بودند که بر اساس این ماده، مدیران قبلی استخدام‌کننده آنان باید مورد تعقیب قضایی قرار گیرند.

آنچه احتمال استیضاح وزیر به دلیل غیر واقعی دستور اخراج 200 نفر از کارکنان شرکت شهرک‌های صنعتی تهران از سوی چند نماینده مجلس را مشکوک و معنی‌دار می‌نماید واقعیتی به نام استخدام‌های توصیه‌ای این افراد در سال‌های اخیر است.

طی چند سال گذشته شرکت شهرک‌های صنعتی تهران بیش از سه برابر چارت مصوب، نیرو استخدام کرده و در نتیجه، بودجه احداث شهرک‌های صنعتی به جای کمک به تولید، خرج حقوق‌های چند میلیونی افرادی شده است که بسیاری از آنان با توصیه مستقیم برخی از نمایندگان مجلس پست‌های حساس این شرکت دولتی و مهم در عرصه صنعت پایتخت را بدون هیچ تجربه‌ای اشغال کرده‌اند.

داماد 25 ساله یکی از آقایان، معاونتی مهم را بر عهده داشته و همسر موقت فردی دیگر نیز معاون دیگر این شرکت است و البته خواهر و پسر عموی ایشان نیز استخدام هستند.

یک دانش‌آموخته مواد دانشگاه آزاد تنها دو ماه پس از فارغ‌التحصیلی، پست مدیریتی را اشغال کرده و سپس به معاونت شرکت ارتقاء یافته است.

از این دست استخدام‌های غیرقانونی می‌توان به انتصاب کارشناس تربیت بدنی به عنوان مدیر یک شهرک صنعتی دیگر در تهران و حتی به کارگیری نیروهای سیکل با معرفی نمایندگان مذکور در شرکت شهرک‌های صنعتی تهران اشاره کرد.

واقعیت تلخ‌تر اینکه بر اساس آمار رسمی حدود 70 میلیارد در سال گذشته صرف هزینه‌های جاری این شرکت از جمله حقوق این افراد شده است و جالب تر اینکه مدیرعامل سابق این شرکت که عمده این تخلفات در دوران وی اتفاق افتاده، خود نیز تجربه‌ای در عرصه شهرک‌های صنعتی نداشته و حتی مقام بالاترش که معاون وزیر و مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران بوده با مدرک کارشناسی ادبیات و علوم اجتماعی سکان کشتی بزرگ صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور را در دست داشته است.

اکنون این سوال وجود دارد که انگیزه طرح سوال و استیضاح وزیر صنعت، بیشتر ناشی از ترس چند نماینده معدود از به خطر افتادن موقعیت نزدیکانشان است یا دلسوزی برای صنعت؟»

لازم به یادآوری است که مطالب منتشره در سرویس «دیگر رسانه‌ها»ی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) صرفا بازتاب‌دهنده تحلیل‌ها، گزارش‌ها و اخبار سایر رسانه‌های کشور است و ایسنا محتوای آنها را تایید یا رد نمی‌کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-03 17:06

افزودن دیدگاه جدید