کد مطلب: 

246038
دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران با اشاره به نامه‌ی ارسالی به وزارت صمت، در گفت‌وگو با سیتنا:
دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران، گفت: نظر به اینکه هنوز رجیستری برای انواع مودم‌های سیم‌کارت‌خور عملیاتی نشده، شاهد ورود مودم به صورت قاچاق هستیم که آسیب جدی به تولید داخل وارد می‌کند.
واردات مودم به صورت قاچاق آسیب جدی به تولید داخل وارد می‌کند/ تعلل در رجیستری مودم‌های سیمکارت خور به زیان کشور است

به گزارش خبرنگار سیتنا، مهندس فرامرز رستگار، دبیر و عضو هیات مدیره‌ سندیکای صنعت مخابرات ایران در نامه ای با موضوع رجیستری دستگاه‌های سیمکارت خور، خطاب به وزارت صنعت، معدن و تجارت، تاکید کرد:

همانطور که استحضار دارید وفق بند 12 ذیل فصل 85 مقررات صادرات و واردات سال 99، ورود هرگونه تجهیزات سیم‌کارت خور منوط به ارائه شناسه IMEI جهت ثبت در سامانه اصالت (سامانه جیستری) هنگام واردات می‌باشد.

نظر به اینکه هنوز رجیستری برای انواع مودم سیم‌کارت خور عملیاتی نشده، شاهد ورود مودم به صورت قاچاق هستیم که آسیب جدی به تولید داخل وارد می‌نماید. خواهشمند است در این مورد تدابیر لازم را اتخاذ بفرمایید.

در این خصوص مهندس فرامرز رستگار، در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا، گفت: بیش از سه ماه از ابلاغ مقررات صادرات و واردات سال ۹۹ گذشته است و رجیستری دستگاه‌های سیم‌کارت‌خور به غیر از گوشی تلفن انجام نمی‌شود.

وی، ادامه داد: مودم های سیم‌کارت خور بعد از گوشی موبایل پر اهمیت‌ترین تجهیز برای رجیستری است، تعلل در این کار به زیان کشور می باشد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه