کد مطلب: 

217116
وزیر جوان با وعده‌ی پیگیری مشکل آلودگی هوای عسلویه:
"انصافا مردم عسلویه که میزبان یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های جهان هستند و سفره اشتغال را برای بسیاری از جوانان غیربومی پهن کرده اند نباید زیر چتری از آلاینده های سمی با بیماری های ناشی از این آلودگی ها دست و پنجه نرم کنند".
مردم عسلویه نباید زیر چتری از آلاینده های سمی با بیماری های ناشی از آلودگی ها دست و پنجه نرم کنند/ با توسعه فناوری های نو رفع این آلودگی کار مشکلی نیست/ در دولت این موضوع را طرح خواهم کرد

به گزارش سیتنا، مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اینستاگرامش نوشت:

امروز برای دیدار با مردم استان بوشهر و پیگیری برخی پروژه های مناطق محروم این استان وارد عسلویه شدم. در مسیر از دیدن دهها ستون آتش و دود که به گاز فلرها مشهورند و از فازهای مختلف پارس جنوبی و پالایشگاههای پتروشیمی منتشر می شوند شگفت زده شدم. انصافا مردم عسلویه که میزبان یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های جهان هستند و سفره اشتغال را برای بسیاری از جوانان غیربومی پهن کرده اند نباید زیر چتری از آلاینده های سمی با بیماری های ناشی از این آلودگی ها دست و پنجه نرم کنند.
این آلودگی نه تنها هوا بلکه دریا و خاک را نیز آلوده ساخته و صیادان و کشاورزان را نیز با دشواری رو به رو کرده است. خلاصه زمین و هوا و دریا در عسلویه آلوده شده است. آلودگی هوای عسلویه چند برابر آلودگی هوای تهران است. بعید به نظر می رسد با توسعه فناوری های نو رفع این آلودگی کار مشکلی باشد. در دولت این موضوع را طرح خواهم کرد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه