کد مطلب: 

210150
دبیر شورای عالی فضای مجازی:
دبیر شورای عالی فضای مجازی، اعلام کرد: "با صراحت می گویم ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست البته مشکل ما این است که برای آن آلترناتیو نداریم و باید آلترناتیو ایجاد کنیم".
ادامه فعالیت تلگرام به صلاح نیست/ کانال های تلگرام نوعی ترویج لمپنیسم در کشور است/ تندروهای داخلی با حمایت از بستن توئیتر و فیس بوک به آن ها کمک کرده اند

به گزارش سیتنا، دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در یادداشتی که  یکشنبه 27 اسفندماه با عنوان "ادامه فعالیت تلگرام به صلاح نیست" در سایت خبرانلاین منتشر شده، نوشته است:

"تلگرام از نظر مهندسی و سطح تکنیکی شماره یک است. اینکه شبکه ای بتواند همه شهروندان را در یک کشور به هم مرتبط کند بدون آن که سر سوزنی در داخل کشور سخت افزار و نرم افزار و پلتفورم در اختیار داشته باشد؛ کار کمی نیست، آن هم با حجم صد گیگابیت بر ثانیه، در حد اعجاز است. اما در مقابل یک سرویس عقب افتاده ارائه می کند. کانال به دلیل یک طرفه بودن و فقدان هویت عقب افتاده ترین سرویس است که حتی لایک و دیس لایک هم ندارد.

این ها در حقیقت چند هدف را تعقیب کرده اند یکی آن که ما در رسانه بین المللی حضور نداریم. ما معادل جمعیت مان؛ فارسی زبان در دنیا داریم. در کشور ما دو میلیون عرب زندگی می کنند که می توانند با عرب های دنیا حرف بزنند ، 20 میلیون ترک داریم که می توانند با ترک های دنیا حرف بزنند، ترکمن و کرد داریم که می توانند با ترکمن ها و کرد های دنیا حرف بزنند.

این ها خیلی هوشیارانه ما را به گوشه ای برده اند البته تندروهای داخلی هم با حمایت از بستن توئیتر و فیس بوک و... به آن ها کمک کرده اند.

کانال های تلگرام نوعی ترویج لمپنیسم در کشور است نوعی خبر رسانی یک طرفه است. غوغا سالاری و ایجاد فتنه است. روی این شبکه فیلتر شکن می گذارند. سوال این است اگر می خواهند شبکه پیام رسان در کشورها ایجاد کنند پس چرا فیلترشکن روی آن قرار می دهند؟ مگر می خواهند درگیر شوند؟ چرا در این شبکه پول مجازی می گذارند ؟ چرا این کار را در فیس بوک انجام نمی دهند؟

این ها سوالات بزرگی است که رسانه ها باید طرح کنند. شما باید سوال کنید که تلگرام برای چه پول دیجیتال عرضه می کند در حالی که می داند فقط در ایران می تواند مشتری جدی داشته باشد. چرا این پول توسط تلگرام تولید شده و مردم در تولید این پول نقشی ندارند؟ در ایران که شامل تحریم است و مردم دنبال پول های جایگزین هستند و بعضی افراد ثروت خود را دایم به طلا ، دلار ، بیت کوین و... تغییر می دهند. به همین دلیل هم هست که با صراحت می گویم ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست البته مشکل ما این است که برای آن آلترناتیو نداریم و باید آلترناتیو ایجاد کنیم".

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه