کد مطلب: 

246731
تعدادی از شرکت های بزرگ فناوری در آمریکا با همکاری نهادهای دولتی قصد دارند داده های مربوط به ابتلا به بیماری کرونا را با یکدیگر به اشتراک بگذارند تا بهتر با این بیماری مقابله شود.
راه‌اندازی سرور ملی در آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش سیتنا به نقل از انگجت، برنامه های ردگیری و شناسایی موارد ابتلا به کرونا تنها زمانی می توانند موثر باشند که اطلاعات آنها میان شرکت های مختلف فناوری و نهادهای دولتی به اشتراک گذاشته شود و همین مساله توسط شرکت هایی همچون اپل، گوگل و مایکروسافت مورد توجه قرار گرفته است.

این شرکت ها با همکاری انجمن آزمایشگاه های ملی سلامت آمریکا قصد دارند یک سرور ملی راه اندازی کنند و اطلاعات کلیدی مربوط به ابتلا به کرونا در آمریکا را از این طریق به اشتراک بگذارند تا پیام های هشدار و اطلاع رسانی در این زمینه به دقت برای مردم ساکن در ایالت های مختلف آمریکا ارسال شود.

جمع آوری اطلاعات و ارسال پیام های هشدار بر مبنای امکانات و فناوری های اپل و گوگل صورت می گیرد و در عین حال مایکروسافت خدمات میزبانی سرور ارائه می دهد.

انتظار می رود این ابتکار عمل هماهنگی در آمریکا برای مقابله با کرونا را افزایش داده و به مردم و به خصوص مسافران کمک کند تا در زمان مسافرت بتوانند بهتر از خود در برابر ابتلا به کرونا محافظت کنند. جلوگیری از موازی کاری و کاهش هزینه ها مزیت دیگر اجرای این طرح است که هنوز زمان عملیاتی شدن آن مشخص نیست.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه