کد مطلب: 

243401
یکی از شرکت‌های توسعه دهنده کارت‌های اعتباری از فناوری‌نانو برای افزایش کارایی این کارت استفاده کرده که تشخیص کاربر از روی اثر انگشت یکی از قابلیت‌های این کارت‌های اعتباری است.
هوشمند شدن کارت‌های اعتباری با کمک فناوری نانو

به گزارش سیتنا به نقل از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت اسمارت‌متریک (SmartMetric) که تحقیق و توسعه آن در آرژانتین انجام می شود، درخصوص این فناوری اعلام کرد: فناوری‌نانو که این شرکت توسعه داده در داخل کارت‌های اعتباری قرار می‌گیرد تا فعال‌سازی کارت با استفاده از بیومتریک نظیر اثرانگشت انجام شود. بنابراین با استفاده از این فناوری، کارت اعتباری به یک ابزار هوشمند تبدیل می‌شود.

اسمارت‌متریک بیش از یک دهه تحقیق و توسعه در حوزه کارت‌های اعتباری فعال شونده با اثرانگشت بیومتریک دارد. برای داشتن کارت بیومتریک که اثرانگشت را اسکن کرده و اجازه کار با کارت را می‌دهد، لازم است از قبل اثرانگشت به‌طور دقیق تعریف شده باشد. بنابراین، زمانی که اثرانگشت فرد برای اعتبارسنجی به کارت داده می‌شود این اثر با اثری که از قبل در کارت ذخیره شده مطابقت داده می‌شود که این کار در کمتر از یک چهارم ثانیه انجام می‌شود.

کارت‌های اعتباری باید نازک باشند و درون آن‌ها مادربوردهای الکترونیکی بسیار نازک قرار داده می‌شود. ایجاد مادربورد با اجزا مهندسی شده نظیر پردازشگر ARM سال‌ها موضوع تحقیق و توسعه بوده است. در داخل کارت اعتباری بیومتریک شرکت اسمارت‌متریک، نه تنها یک پردازنده قدرتمند بلکه سیستم پیشرفته مدیریت نیرو وجود دارد که اجازه می‌دهد باتری داخل کارت، هر بار که کارت داخل کارت‌خوان یا دستگاه خودپرداز قرار می‌گیرد، شارژ شود.

این نوع کارت بیومتریک شرکت اسمارت‌متریک، از پیشرفته‌ترین کارت‌های اعتباری بیومتریک در جهان است، اثر انگشت قبل از قراردادن کارت در دستگاه کنترل می‌شود.

مدیرعامل شرکت اسمارت‌متریک گفت: کارت‌های اعتباری بیومتریک شرکت اسمارت‌متریک، به‌گونه‌ای طراحی‌ها شده است که این کارت‌ها به یک دستگاه محاسبات پیشرفته هوشمند تبدیل می‌شوند که بیش از یک تراکنش اعتباری را انجام می‌دهند.

وی بیان کرد: این کارت‌ها یک دستگاه مینیاتوری بسیار کوچک هستند. این کارت‌های اعتباری با پردازش داخلی بسیار قدرتمند مسیر تازه‌ای را به سوی دنیای کاملا جدید گشوده و این امکان را فراهم کرده است که کارت اعتباری به یک وسیله چند منظوره تبدیل شود.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه