کد مطلب: 

239704
یک پزشک آمریکایی با ادعای اینکه شرکت اپل از اختراع او در نظارت بر ضربان قلب تعبیه شده در ساعت‌های هوشمند اپل موسوم به "اپل واچ" استفاده کرده، از این شرکت شکایت کرده است.
آیا اپل اختراع پزشک آمریکایی را دزدیده است؟

به گزارش سیتنا به نقل از انگجت، فناوری نظارت بر ضربان قلب موجود در "اپل واچ" ممکن است برای مطالعات علمی و حتی نجات جان افراد مفید باشد، کمااینکه بوده است، اما یک پزشک آمریکایی معتقد است که این یک سرقت علمی نیز بوده است.

یک پزشک نیویورکی شرکت اپل را به سرقت اختراع خود در زمینه نظارت بر ضربان قلب متهم کرده است و ادعا می‌کند که اپل از روش ابداعی وی برای رصد ضربان قلب افراد در ساعت‌های هوشمند خود استفاده کرده است.

این پزشک متخصص قلب و عروق دانشگاه نیویورک به نام دکتر "جوزف ویزل"(Joseph Wiesel) از اپل به اتهام سرقت یک روش اختراع شده توسط وی برای تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی شکایت کرده است.

وی ادعا می‌کند که جزئیات اختراع خود را در سپتامبر سال 2017 با اپل به اشتراک گذاشته است، اما این شرکت از مذاکره با حسن نیت امتناع ورزیده و چاره‌ای برای وی جز شکایت نگذاشته است.

این پزشک امیدوار است که اپل از استفاده از این روش وی بدون پرداخت حق الزحمه وی دست بردارد.

خبرنگاران طبق معمول به سراغ اپل رفته‌اند تا اظهارنظر این شرکت در مورد این موضوع را جویا شوند، اما این شرکت به طور معمول در مورد دادخواست‌های این چنینی اظهارنظر نمی‌کند.

اپل با این گونه دعاوی در مورد حق ثبت اختراع غریبه نیست، اگرچه این موارد اغلب به نمونه‌هایی ختم می‌شود که یا فناوری خاصی را تولید نکرده‌اند و یا قصد نداشته‌اند آن را به یک محصول واقعی تبدیل کنند. اما این مورد متفاوت است، چرا که "ویزل" به وضوح مخترع این روش است. با این وجود احتمالا با یک دعوای حقوقی دشوار در برابر اپل در دادگاه روبرو شود. او باید نشان دهد که روش اپل کاملاً مشابه با اختراع وی است و نمونه‌ای با شباهت اندک به آن نیست.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه