کد مطلب: 

226339
گوگل کروم با مجهز شدن به توانایی جدید ار این پس از تمامی کلیدهای رسانه‌ای روی دستگاه‌های مختلف پشتیبانی می‌کند.
پشتیبانی کروم از کلیدهای رسانه‌ای

به گزارش سیتنا، گوگل در نسخه جدید کروم از کلیدهای رسانه‌ای در بسیاری از دستگاه‌ها و نرم‌افزارها پشتیبانی می‌کند.

کوگل در جهت رفاه هرچه بیشتر کاربران خود و ارتقا مرورگر محبوب کروم، نسخه‌ای جدید از این مرورگر را ارائه کرده است که با استفاده از ویژگی‌هایی خاص امکان برقراری ارتباط با کلیدهای رسانه را امکا‌پذیر می‌کند. گوگل اعلام کرده است نسخه جدید کروم را برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس ارائه کرده است.

در کروم جدید کاربر می‌‎تواند حتی در حین جستجوی اینترنتی ویدئویی را تماشا کند و با استفاده از کلیدهای مخصوص رسانه بر روی کیبورد فیلم در حال پخش را کنترل کند. این ویژگی کروم فقط قابل استفاده برای ویدئوپلیرهای نصب شده روی سیستم کاربر نیست بلکه در یوتیوب نیز نیز قابل استفاده است.

کاربران سیستم‌عامل‌های مک و لینوکس با ابراز خوشحالی از عملکرد گوگل و ارائه نسخه‌های مخصوص این سیستم‌عامل‌ها گفتند: «بسیاری از شرکت‌های بزرگ تنها به سیستم عامل ویندوز توجه می‌کنند و تعدادی از بهترین نرم‌افزارهای خود را برای سایر سیستم عامل‌ها ارائه نمی‌دهند ولی خوشبختانه گوگل این رویه را ادامه نداده است.»

تعدادی از کاربران در کروم گفتند: «این اقدام گوگل مرز بین رسانه و فضای مجازی را از بین می‌برد و دسترسی همه را به نرم‌افزارهای رسانه‌ای بیشتر می‌کند.» نسخه جدید مرورگر گوگل کروم ۷۳ نام دارد و در حال حاضر قابل دسترس برای همه کاربران است. گوگل در کنار عرضه این سیستم عامل، در حال تست و انجام آزمایشاتی برای ارتقا و بهبود تمامی جزئیات کروم است.

کروم به عنوان یکی از محبوب‌ترین مرورگرها در جهان رقابت بسیار سختی با موزیلا دیگر مروگر پرکاربرد دارد. حال باید دید ویژگی جدید کروم می‌تواند تعداد کاربران این مرورگر را افزایش داده و موزیلا را پشت سر گذراد یا همچنان باید منتظر رقابت بین این دو مرورگر باشیم.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه