کد مطلب: 

176855
وزیر ارتباطات با تاکید بر حمایت این وزارتخانه از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: در تخصیص منابع مالی به این شرکت‌ها تلاش داریم به گونه‌ای عمل کنیم که علاوه بر تهران شهرهای مختلف هم مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش سیتنا به نقل از ایسنا، محمود واعظی صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه جشنواره شیخ بهایی اظهار کرد: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان موضوعی است که ما با جدیت آن را دنبال می‌کنیم و برهمین اساس در سال گذشته حدود 10 تا 12 برنامه در این زمینه برگزار کردیم و اکنون یکی از معاونان سازمان فناوری اطلاعات مسوول این امر شده است.

وی همچنین متذکر شد: در این حمایت‌ها علاوه بر جنبه‌های فنی موضوعات مالی مورد توجه قرار می‌گیرد و برهمین اساس حدود 120 میلیارد تومان برای این بخش وام در نظر گرفته‌ شده است که در تخصیص این وام شهرهای مختلف مورد توجه قرار می‌گیرد.

واعظی درباره نحوه‌ی اختصاص این وام و شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: ما در این زمینه فراخوانی را منتشر کردیم که براساس آن 280 شرکت، اعلام آمادگی کردند. فراخوان بعدی ما نیز ماه آینده منتشر خواهد شد.

وزیر ارتباطات که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد با تاکید بر این‌که تنها به پاسخ‌دهی به سوال‌هایی که درباره شرکت‌های دانش‌بنیان است می‌پردازد، در ارتباط با ایجاد 30 هزار شغل در سال گذشته گفت: سال گذشته با گسترش شبکه پهن‌باند موبایل این موضوع عملیاتی شد. البته قطعا علاوه بر ایران در تمام دنیا اینگونه است وقتی ICT گسترش پیدا می‌کند شغل‌های جدیدی ایجاد می‌شود که اکنون در حوزه 3G و 4G در شهرهای مختلف شرکت‌های متعددی ایجاد شده است و امسال نیز ما هشت پروانه در حوزه‌های مختلفی مانند اپراتورهای مجازی و ثابت ارائه خواهیم کرد تا همین موضوع باعث افزایش اشتغالزایی خواهد شد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

گزارش / گفتگو