کد مطلب: 

234130
سرمربی تیم تراکتور اعتراف کرد که تیمش در خط حمله ضعف دارد و برای گلزنی مشکل دارند.
اعتراف دنیزلی به ضعف تراکتور در گلزنی

به گزارش خبرورزشی، مصطفی دنیزلی پس از پیروزی یک بر صفر تیمش مقابل تراکتور در هفته چهارم لیگ برتر اظهار داشت: با چنین رقیبانی بازی کردن چه میهمان باشید چه میزبان سخت است، چون دفاع تیمی را به خوبی انجام می‌دهند. ما از روزی که کارمان را آغاز کردیم در زمینه گلزنی مشکل داریم که البته این مشکل خیلی اهمیت ندارد. چهار هفته از لیگ را پشت سر گذاشتیم، در هفته پیش که با ذوب آهن بازی داشتیم، بازیکنان‌مان بد بازی کردند و من خودم به این موضوع اشاره کردم. در این بازی از تمام بازیکنانم به خاطر تلاشی که در جهت نباختن و رسیدن به پیروزی داشتند، تشکر می‌کنم. در کل بازی حاکم بیشتر جریان مسابقه ما بودیم. البته مهم نیست که توپ بیشتر دست ما باشد یا رقیب، ولی مهم این است که بتوانیم موقعیت ایجاد کنیم.

وی در ادامه افزود: بعد از پنالتی که به هدر رفت مقداری از لحاظ روحی اُفت کردیم. به‌هرحال در این بازی اشتباهاتی هم داشتیم که البته اشتباه تیمی نبود و بیشتر اشتباهات فردی را شاهد بودیم. از لحاظ سیستم هم ایرادی نداشتیم و قطعاً این موضوع (اشتباهات فردی) را رفع و نقاط ضعف را ترمیم می‌کنیم,، چون این اشتباهات اگر نزدیک به دروازه باشد، خطرناک می‌شود. ما دفاع تیمی را خوب انجام می‌دهیم و باید نتیجه بگیریم و بازی خوبی ارائه کنیم. البته این را هم باید خاطرنشان کنم که فضای بازی با پرسپولیس با گل‌گهر متفاوت است.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور با بیان اینکه «می‌خواهیم در بازی‌های آتی پرشور‌ها بیشتر در کنارمان باشد»، تصریح کرد: هفته‌های آینده بازی‌های پیاپی و متوالی داریم. ما در این هفته‌ها سعی خواهیم کرد و ذهن‌مان آماده‌تر باشد و بازی‌های بهتری باید انجام دهیم. در بازی امروز اگر کل بازی را در نظر بگیرم در برخی دقایق خوب بازی کردیم و در بیشتر دقایقی خوب بودیم. به‌هرحال از فردا برنامه‌ها را برای بازی‌های آتی شروع خواهیم کرد. البته ما می‌خواهیم تعداد تماشاگران بیشتر شود. آن‌ها باید برای تهیه بلیت از طریق اینترنت اقدام کنند. این موضوع فقط مربوط به تراکتور نیست و تمام باشگاه‌های کشور باید با این سیستم بلیت‌فروشی کنند.

دنیزلی درباره این سؤال که با توجه به هجومی بازی کردن تراکتور در گذشته، هواداران این نوع فوتبال را از تیم نمی‌پسندند، اظهار داشت، در صحبت‌های‌مان همیشه این را مدنظر داریم که یک بازی از مراحل شروع، ادامه و پایان تشکیل شده است. ما ۲۴ نفر کادر تیمی داریم که با اضافه شدن مازولا ۲۵ نفر می‌شوند. کار راحتی نیست که پتانسیل و توانایی هر بازیکن را بشناسیم. ما بازیکنان باتجربه‌ای داریم که می‌توانند فرصت‌های خوبی ایجاد کنند و جوان‌هایی هم داریم که به تیم کمک می‌کنند. فکر می‌کنم با تعویض‌هایی که در بازی داشتیم نشانه‌هایی را به شما نشان دادم که می‌خواهیم فوتبال بهتری ارائه کنیم. اگر نتوانیم در میانه میدان نبض بازی را به دست بگیریم نمی‌توانیم نتیجه خوبی بگیریم.

سرمربی تیم تراکتور راجع به اینکه چرا این تیم به گل‌های دوم و سوم دست پیدا نمی‌کند، ابراز داشت: ما بازی را بعد از گل اول رها نکردیم. ما نتوانستیم از جناحین خوب کار کنیم، اما برخی از سانتر‌ها از جناحین خوب بود، اما باید عملکرد دفاع حریف را نیز در نظر داشت.

وی درباره صحنه‌ای که مهاجمان تراکتور در موقعیت چهار به دو قرار داشتند و از این فرصت استفاده نکردند، اشاره کرد: در این حملات بهتر بود که بازیکنان‌مان در موقعیت دو به یک قرار می‌گرفتند. به‌هرحال در خلق این موقعیت‌ها بازیکنان نقش زیادی دارند. دو موقعیت خوب دیگر در این بازی داشتیم و نمی‌دانم اگر این توپ‌ها گل می‌شدند چه شرایطی به وجود می‌آمد. ما موقعیت‌های خوبی داشتیم که نتوانستیم از آن‌ها استفاده کنیم.

دنیزلی درباره اینکه شاگردان زیاد کارت زرد دریافت می‌کنند، خاطر نشان کرد: ما موضوع دریافت کارت زرد را با تمام بازیکنان در میان گذاشتیم و برای دریافت کارت که در جهت اعتراض به داور و بی‌مورد باشد جریمه در نظر خواهیم گرفت، اما کارت زرد‌هایی که به نفع تیم باشد را قبول دارم.
وی درباره اشتباهات پرتعداد بازیکنان تراکتورسازی بیان کرد: سخت‌ترین کار برای یک مربی این است که اشتباهات انفرادی اگر در تیمش وجود داشته باشد را برطرف کند. اگر دقت کنید این اشتباهات را بیشتر بازیکنان باتجربه انجام دادند، البته جوان‌ها هم اشتباهاتی دارند که باید بیشتر دقت کنند. در صحبت‌های قبلی گفته‌ام که تیم از هفته ۵ و ۶ خودش را نشان می‌دهد. این اشتباهات بیشتر در چارچوب این موضوع است. به‌هرحال این اشتباهات انفرادی بیشتر به خاطر اعتمادبه‌نفس بالا و یا پاس‌های بد ایجاد می‌شود. گاهی اوقات همین اعتمادبه‌نفس بالا می‌تواند به ضرر تیم باشد. این موضوعاتی است که در بین خودمان به شکل انفرادی و تیمی درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

سرمربی تیم تراکتور درباره اینکه آیا قبل از بازی پنالتی‌زن‌های تیم مشخص می‌شوند، تاکید کرد: پنالتی‌زن تیم ما مشخص است. تا زمانی که اشکان دژاگه در زمین باشد، او پنالتی می‌زند. کوین فورچونه در نیمه دوم وارد بازی شد، او در فرانسه پنالتی‌زن بوده، اما خطایی که روی او وارد شد باعث مصدمیت جزئی‌اش شد و برای همین نتوانست پنالتی را بزند. کاپیتان هم آنجا بود و با مشورت او بازیکنی که اعتماد‌به‌نفس لازم را داشته باشد پشت توپ می‌ایستد و انصاری در آن لحظه آماده پنالتی زدن بود.

دنیزلی در پاسخ به این سؤال که آیا تراکتور به دنبال این است که ابتدا گل نخورد و بعد گل بزند، یادآور شد: در دوران بازی خودم یک بازیکن هجومی بودم. به نظرم زیبایی فوتبال در گل و گلزنی است و این تماشاگران که به ورزشگاه می‌آیند، می‌خواهند گل ببیند. درست است که گل نخوردن مهم است، اما اگر امروز بازی را ۴ بر ۳ می‌بردیم، لذت بیشتری می‌بردیم. فعلاً از لحاظ گلزنی کمی مشکل داریم. از لحاظ آماری ۲.۱ امتیاز در هر بازی برای قهرمانی احتیاج داریم، اما تا الان میانگین امتیاز ما دو بوده است. ما این مشکلات را می‌بینیم و سعی می‌کنیم که آن‌ها را رفع کنیم.

وی یادآور شد: در هفته پیش هم گفتم و امروز بعد از پیروزی هم می‌گویم اینکه تراکتور در فصل پیش چند امتیاز داشته و الان چند امتیاز دارد، برای ما مهم نیست و مهم این است که تراکتور مدعی قهرمانی بوده است. نتایج این هفته‌ها اهمیت دارد، اما در این ماراتن کسی قهرمان می‌شود که زودتر به آخر خط برسد و از حالا نمی‌توان گفت که شرایط چگونه است و باید منتظر هفته‌های پایانی باشیم.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه