کد مطلب: 

1279

تعرفه‌های اپراتور سوم غیرقانونی است؟

تعرفه‌های اپراتور سوم غیرقانونی است؟

عرضه سیم‌کارت‌های اپراتور سوم در حالی آغاز شده که رییس شورای رقابت معتقد است: تعرفه‌های اعلامی از سوی این اپراتور غیرقانونی است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از پانا، کمتر از یک هفته از عرضه نخستین سیم‌کارت اپراتور سوم می‌گذرد؛ سیم‌کارت‌هایی که در گام نخست در استان البرز توزیع شده و تا پایان امسال نیز در تهران شاهد آن خواهیم بود.

 

به گفته حبیب‌اله حافظی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، این آمادگی وجود دارد که هر شهری اعلام آمادگی کند و بر اساس فضایی که برای نصب آنتن در اختیار ما قرار می‌دهد، این شبکه را راه‌اندازی کنیم و تا پایان امسال شبکه شهر تهران نیز تحت پوشش نسل سوم موبایل قرار می‌گیرد.

 

اما این فناوری در حالی پا به عرصه خرید و فروش گذاشته که تعرفه‌های آن هنوز در شورای رقابت مصوب نشده؛ البته مدیرعامل اپراتور سوم معتقد است که کمیسیون تنظیم مقررات باید نرخ‌ها را تصویب کند.

 

در حال حاضر نرخ‌های مکالمه اعلام شده با سیم‌کارت‌های اپراتور سوم برای هر دقیقه 555 ریال و در مکالمه با سایر شبکه‌ها 625 ریال است. همچنین نرخ تماس تصویری 1495 ریال، سرویس پیام چند رسانه‌ای MMS برای 300 کیلوبایت 400 ریال و سرعت دسترسی به اینترنت برای کاربران خانگی 128 کیلوبایت بر ثانیه و برای اشخاص حقوقی 3 مگابایت بر ثانیه خواهد بود.

 

به گزارش سیتنا، حمید فرنگ، مدیرعامل اپراتور سوم عنوان کرد: تعرفه‌های اپراتور سوم را سازمان تنظیم مقررات باید تایید کند که این اتفاق افتاده است.

 

وی با بیان این‌که در تهران نیز شبکه اپراتور سوم در حال آزمایش است، تاکید کرد: تعرفه به کمیسیون تنظیم مقررات رفته و تاییده آنها را نیز گرفته‌ایم.

 

این در حالی است که بر اساس بند 5 ماده 58 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه و نیز اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، تصویب دستورالعمل تنظیم قیمت را یکی از وظایف شورای رقابت می‌داند.

 

به گزارش سیتنا، جمشید پژویان، رییس شورای رقابت در واکنش به تعرفه‌های اپراتور سوم عنوان کرد: نرخ‌های اعلام شده از سوی این اپراتور غیرقانونی است و نمی‌تواند مبنای عمل اپراتور سوم قرار گیرد.

 

وی عنوان کرد: اپراتور سوم تلفن همراه برای تعیین تعرفه‌های خود باید به شورای رقابت مراجعه می‌کرد و در صورتی که این اپراتور به این تعرفه‌ها عمل کند، مرتکب خلاف شده است.

 

رییس شورای رقابت تاکید کرد: این مساله در نشست شورا مطرح خواهد شد و به‌طور قطع برخورد جدی می‌شود.

 

موازی‌کاری میان شورای رقابت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در زمینه تعیین تعرفه‌های مخابراتی از مدت‌ها پیش مطرح است و در این بین، باید منتظر ماند و دید تکلیف نرخ‌های اپراتور سوم چه می‌شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-01-17 15:50

افزودن دیدگاه جدید