کدخبر :11029 پرینت
06 آذر 1392 - 14:41

توافق چه تاثیری بر بازار موبایل می‌گذارد؟

متن خبر

پرزیدنت روحانی پس از توافق هسته ای غرب با ایران به فعالان اقتصادی گفت: به همه فعالان اقتصادی می‌گویم از امروز نوبت شما است. ما مسیر را آماده و هموار کردیم، از امروز باید تلاش و کوشش شما آغاز شود.

 

به گزارش سیتنا،‌ نویسنده یادداشت در خبرآنلاین در ادامه نوشت: خرداد ماه امسال قبل از رسمی شدن لغو تحریم‌ها نوشتیم که بازرگانان ایرانی که در کار کامپیوتر و موبایل هستند منتظر چنین روزهایی باشند تا بتوانند جنس ارزان وارد مملکت کنند.

 

اکنون که فرصت بیزینس طلایی پیش آمده و همه چراغ‌ها سبز شده، بهتر است بازرگانان خبره (و نه کسانی که جنس درجه چهار بنجل چینی وارد می‌کنند) اجناس مرغوب و با کیفیت کامپیوتری و موبایلی را وارد کنند.

 

نکته دیگر واردات تجهیزات بعضا "های تک" مانند تجهیزات شبکه و ... است که با چندین واسطه وارد ایران می‌شده و حالا می‌توان و باید ارزان‌تر از قبل به دست مشتری رساند.

 

در بخش خرده فروشی نیز retailers لازم به تاکید مجدد است که فروش بیشتر مساوی سود بیشتر و این شعار اقتصادی خرده فروشان موفق در دنیاست. بنابراین گران نگه داشتن اجناس کامپیوتری به صورت مصنوعی - چیزی که الان در بازار کنونی کشور مشاهده می‌شود - کار درستی نبوده و نوعی تیشه به ریشه خود زدن است.

 

به عنوان نمونه بالا نگه داشتن بی‌رحمانه قیمت محصولات اپل است که مردم ایران با باز شدن گره هسته‌ای، می‌خواهند یک بار هم که شده طعم تکنولوژی‌های بالا را با قیمت پایین بچشند و بهتر است خرده‌فروشان کام جوانان عاشق تکنولوژی را تلخ نکنند.

 

در پایان دوباره می‌گوییم اگر تحریم‌ها به طور کلی برداشته شود (در افق بلندمدت‌تر) کمپانی‌های خارجی در زمینه کامپیوتر و موبایل با تاسیس شعبات واقعی در ایران می‌توانند ارزان‌تر اجناس را به طور مستقیم بدست مصرف کننده برسانند و خرده فروشان بهتر است به ارائه خدمات و مشتری‌مداری بیشتر از قبل فکر کنند.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.