کد مطلب: 

7029

وزیر ارتباطات، خبر داد: ایجاد پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در برخی دانشگاه‌های کشور

وزیر ارتباطات، خبر داد: ایجاد پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در برخی دانشگاه‌های کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: ایجاد پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در برخی از دانشگاه‌های کشور یکی از برنامه‌های وزارت ارتباطات است، که در همین راستا دانشگاه ارومیه یکی از این دانشگاه ها بود که مقرر شد با حمایت وزارت ارتباطات، نسبت به ایجاد پژوهشگاه ICT اقدام کند.

به گزارش سیتنا، محمد حسن نامی در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان دانشگاه شاهد و پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات با اشاره به اینکه باید حداکثر تجهیزات مورد نیاز در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در داخل کشور و با بهره‌گیری از توان و استعدادهای متخصصان و اندیشمندان کشورمان تولید شود، اظهار کرد: باید با انجام حمایت‌های لازم، داده‌های اطلاعاتی موجود در دانشگاه‌ها به محصول تبدیل شود.

وی افزود: به منظور صدور ارزش‌های انقلاب به جهانیان می‌بایست از دانشگاه‌ها استفاده کنیم و یکی از ابزارهای توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات، دانشگاه‌ها هستند.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: دانشگاه شاهد یکی از دانشگاه‌هایی است که می‌تواند نقش بسیار مهمی در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین تربیت نیروی انسانی متخصص ایفا کند و در همین راستا وزارت ارتباطات از ایجاد پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این دانشگاه حمایت می‌کند.

نامی ادامه داد: بهره‌برداری از آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات بی سیم باند پهن یکی از اقدام‌های صورت گرفته در این راستا است که در آینده به عنوان بخشی از پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات این دانشگاه فعالیت خواهد کرد.

او با اشاره به ارزش افزوده سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: یک دلار سرمایه‌گذاری در این حوزه موجب صرفه‌جویی سه دلاری در انرژی، حدود دو دلاری در محیط زیست و 7/6 دلاری در وقت مردم می‌شود.

در این مراسم علاوه بر امضای تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشگاه ارتباطات و دانشگاه شاهد، آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات بی‌سیم باند پهن نیز به بهره‌برداری رسید.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-05-07 20:12

افزودن دیدگاه جدید