کد مطلب: 

6946

تالیا و جشن بی‌صدای ارتقاء به نسل 3 / پشت پرده‎ی سکوت تالیا چه نهفته است؟

تالیا و جشن بی‌صدای ارتقاء به نسل 3 / پشت پرده‎ی سکوت تالیا چه نهفته است؟

تالیا دیگر آن پیمانکار پرسروصدای سال‌های اول راه‌اندازی نیست؛ پیمانکاری که خوب شروع کرد و حالا دیگر از کار و بارش خبری در دست نیست؛ اگرچه این اپراتور آرام در یک سال اخیر تحولات مهمی را پشت سر گذاشته که اتفاقا تا حدودی از دید رسانه‌ها نیز مخفی مانده است.

 

به گزارش سیتنا، دانیال رمضانی در بهار نوشت: در نخستین خبر پیرامون تالیا در سال گذشته آمده بود به دنبال تمدید قرارداد 10ساله تالیا، این شرکت متولی بهره‌برداری از شبکه تلفن‌همراه روستایی (WLL) نیز شد. بر این اساس انتظار می‌رود که به‌زودی تمامی روستاها و راه‌های منتهی به آن‌ها به شبکه تالیا متصل شده و به این ترتیب پوشش این اپراتور کشوری شود؛ خبری که برای مشترکان تالیا خوشایند خواهد بود به نحوی که بسیاری سال 92 را سال خوب برای مشترکان تالیا می‌دانند.

 

اما در حالی که تالیا خبر فوق را چندان در رسانه‌ها پررنگ و منعکس نکرده بود خبر دیگری درباره تالیا مخابره شد. البته این خبر نیز از شرکت تالیا به بیرون درز نکرد بلکه این بار مدیرعامل شرکت مخابرات کرمان بود که خبر مهم ارائه خدمات نسل 3 از سوی تالیا را اعلام کرد.

به گفته وی سیم‌کارت‌های تالیا ماه جاری در کرمان توزیع می‌شود و به‌زودی سومین نسل تلفن همراه در این استان زنگ می‌خورد.

وی افزود: در ماه‌ جاری سیم‌کارت‌های تالیا توسط شرکت مخابرات در کرمان توزیع و سومین نسل تلفن همراه در این استان فعال می‌شود.

این مقام مسئول در شرکت مخابرات با اشاره به این‌که تاکنون شبکه تلفن همراه تالیا در 40‌درصد نقاط استان کرمان فعال شده است، عنوان کرد: این نسل تلفن همراه در شهرهای کرمان، رفسنجان، بم، سیرجان، جیرفت و روستاهای دارای خط تلفن همراه فعال شده است.

 

به این ترتیب مشاهده می‌شود که تالیا بسترهای ارتباطی برای ارائه خدمات پیشرفته را از مدت‌ها قبل فراهم کرده بی‌آنکه کسی در جریان این تحولات باشد. بنابراین در شرایطی که اپراتورهای اول و ایرانسل در‌گیرو‌دار ورود به کورس رقابت با رایتل و اتمام دوره انحصار این اپراتور هستند، تالیا بی‌سر و صدا جشن ارتقا به نسل 3 خود را هم برگزار کرده و به‌زودی اقدام به واگذاری سیم‌کارت‌های خود نیز می‌کند.

 

به هر حال مشخص نیست سیاست سکوت تالیا در موارد یادشده چیست اما جای رسانه‌ها در بهره‌برداری از خدمات نسل 3 و جشن ارتقای این اپراتور خالی بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-05-04 22:04

افزودن دیدگاه جدید