کد مطلب: 

6710

سلب امتیاز سیم‌کارت اعتباری ایرانسل پس از ۳ ماه عدم فعالیت

ایرانسل بار دیگر به مشترکانش متذکر شد اگر سیم‌کارت اعتباری به مدت ۹۰ روز پیاپی فعالیتی نداشته باشد از مالکیت مشترک خارج و به ایرانسل بازگردانده می‌شود.

به گزارش سیتنا به نقل از فارس، اپراتور دوم تلفن‌همراه در پیامی به مشترکان خود یادآوری کرده است که در صورت عدم استفاده از سیم‌کارت به مدت 3 ماه، سیم‌کارت از مالکیت مشترک خارج می‌شود.

ایرانسل در این پیام گفته است: « چنانچه سیم‌کارت اعتباری به مدت 90 روز پیاپی فعالیتی نداشته باشد از مالکیت مشترک خارج می‌شود و به ایرانسل بازگردانده می‌شود. برای پیشگیری می‌توان یک تماس برقرار کرد یا یک پیامک فرستاد.»

این اقدام براساس دستورالعمل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام می‌شود.

پس از واگذاری تعداد زیادی سیم‌کارت که درصد قابل توجهی از آنها بی‌استفاده مانده بودند، رگولاتوری به عنوان راه‌حلی به جای ارائه شماره‌های جدید، از اپراتورهای تلفن‌همراه خواست شماره‌های بدون استفاده‌ای که در اختیار مردم است را به شبکه بازگردانند.

به این ترتیب اپراتورهای تلفن‌همراه می‌توانند در صورت غیرفعال بودن سیم‌کارت اعتباری به مدت 3ماه متوالی، سیم‌کارت را از مشترک پس‌گیرند و مشترک حقی روی سیم‌کارت نخواهد داشت.

این اقدام در ابتدا مورد اعتراض مشترکان واقع می‌شد اما اکنون دیگر اغلب مشترکان از این موضوع اطلاع دارند.

اپراتورهای تلفن‌همراه نیز هر از چند گاهی این موضوع را به مشترکان یادآوری می‌کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-04-20 13:03

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
باسلام وپوزش تکلیف افرادی مثل بنده که هر4 یا5 ماه درخارج مشغول بکارهستم وموقع برگشت به وطن احتیاج به تلفن دارم وتمام دوستانم شماره مرادارندچیست
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
سلام باید کتبا اعلام کند که سلب امتیاز شده است..... این کار کافی نیست
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید