کد مطلب: 

6429

خطوط تلفنی که به‌جای شماره حرف دارند

بی شک برای تمام کاربران تلفن پیش آمده که به دلیل فراموش کردن و یا گم کردن یک شماره تلفن در برقراری تماس با فرد مورد نظر دچار مشکل شده باشند.

به گزارش سیتنا به نقل از ایسنا، شرکت مخابرات استان تهران، اقدام به ارائه سرویس جدیدی با نام فون واژه کرده است تا بدین ترتیب کاربران با بهره گیری از سرویس‌های جدید مخابراتی و تحقق جامعه هوشمند اطلاعاتی و ارتباطی راحتی بیشتری را در ارتباطات خود تجربه کنند.

این طرح پیش از این در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا با استقبال مواجه شده و اکثر شرکت‌ها و سازمان‌های صاحب نام سعی در استفاده از این سرویس جهت ارائه کالا، خدمات و برند تجاری خود در بازار رقابتی داشته اند.

شرکت مخابرات استان تهران نیز این طرح را با نام «فون واژه» با توجه به شرایط فرهنگی، سیاسی و ... به شکل بومی طراحی و نسبت به واگذاری آن اقدام کرده است.

فون واژه چیست؟

سرویس نوین فون واژه، سرویسی است که به شما این امکان را می دهد تا به جای اعلام شماره تلفن از کلمات استفاده کنید. طبیعی است با این شیوه کاربر از حفظ شماره‌های تلفن‌ بی نیاز شده و به شکل ساده‌تری تماس برقرار می کند.

طرح فون واژه برای شماره‌های 4، 5 و 8 رقمی قابلیت اجرا دارد و در آن برای هر کلمه (word) یک شماره تلفن (Telephone number) و برای هر شماره تلفن، یک یا چندین کلمه تعریف می شود.

به عنوان مثال کلمه book را در نظر بگیرید. چنانچه به گوشی‌های معمولی تلفن ثابت خود توجه کنید، برای هر حرف، معادل عددی آن را می‌توانید بیابید و به جای حرف b شما می‌توانید از عدد «2»، به جای دو حرف o از دو «6» و به جای k از «5» بهره بگیرید و بدین ترتیب عدد 2665 را با book جایگزین کنید.

به این ترتیب متقاضی این سرویس می تواند بجای اعلام شماره تلفن موسسه یا شرکت خود، کلمه یا نام مورد نظر خود را به وی اعلام کند که البته عکس این حالت نیز صادق است و افراد می توانند برای اسامی مورد علاقه خود نیز شماره مورد نظر را دریافت کنند.

مزایا و قابلیت های سرویس فون واژه:

یکی از نکات مثبت و قابل توجه این سرویس، معادل یابی بسیار ساده و آسان آن به شمار می رود. با توجه به اینکه روی دکمه های شماره گیر تمامی گوشی‌ها حروف انگلیسی درج شده، می توان بجای اعداد در شماره تلفن از معادل حروفی آنها استفاده کرد و بنابراین شماره تلفن را به جای اعداد با حروف بیان کرد.

از سوی دیگر کدهای خدماتی ( شماره‌های 4 و 5 رقمی مشمول طرح فون واژه) این امکان را برای شرکتها و موسسات فراهم می کند تا با انتخاب کلمه (نام) مورد نظر شماره معادل آن را انتخاب کنند. چرا که حفظ و بخاطرسپاری شماره تماس شرکت‌ها و موسسات، همواره یکی از معضلات مشتریان بوده و حال اجرای این طرح ضمن آنکه یکی از کلیدهای موفقیت تجارت برای خروج از زندگی روزمره مشتریان است باعث می‌شود شماره تلفن بهتر حفظ و بخاطر سپرده شود.

در حال حاضر، شماره تلفن‌های در حال واگذاری شرکت مخابرات استان تهران با طول ارقام 4، 5 و 8 رقمی بوده و مطابق ضوابط و مقررات جاری شرکت شماره‌های 4 و 5 رقمی به اشخاص حقوقی و همچنین شماره‌های 8 رقمی به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار می شود.

از جمله مزایای قابلیت‌های سر شماره‌های (4 و 5 رقمی) فون واژه، امکان دایر شدن اینگونه شماره‌ها در کلیه مناطق مخابراتی در سطح استان تهران است. این در حالی است که کدهای معمولی با توجه به منطقه مخابراتی فقط در محل مورد درخواست امکان دایری داشته و قابل انتقال به سایر مناطق مخابراتی نیستند.

همچنین اینگونه شماره‌ها دسترسی مشترکین و متقاضیان را به شرکت‌های مورد نظر آسان می کند. چرا که متقاضیان بدون نیاز به حفظ شماره تلفن با تایپ کلمه مورد نظر خود نظیر taxi, bime, bank, ... با موسسه یا شرکت مورد نظر ارتباط برقرار کرده و ازخدمات مورد نظر استفاده می‌کند.

شماره‌های 4 و 5 رقمی مشمول طرح فون واژه طی قراردادی با رعایت اصل مشتری مداری و حق و حقوق مشترک به متقاضیان واگذار می‌شود.

استفاده از سرویس فون واژه یک فرهنگ ارتباطی جدید بمنظور تامین رضایت مشتریان و ایجاد حس اعتماد و اطمینان در عرصه بازاریابی برای شرکت‌ها و مشتریان محسوب می شود.

‌بین همه کسانی که نام آنها با شماره یکسان است، فقط یک نفر می تواند دارای شماره تلفن معادل با نام مورد نظر (فون واژه) باشد (در هر پیش شماره یک نفر) و این یک مزیت در دنیای رقابتی تجارت است. (بطور مثال تنها یک متقاضی سرویس می تواند واژه taxi ، bime و غیره را دریافت کند).

اما در ارتباط با نحوه واگذاری شماره های مشمول طرح "فون واژه" متقاضیان می توانند به یکی از روشهای ذیل نسبت به دریافت آن اقدام کنند:

روش اول آنکه با مراجعه به سایت شرکت مخابرات استان تهران به آدرس www.tct.ir و انتخاب نام یا شماره مورد نظر و تکمیل فرم برای ثبت درخواست دهند تا پس از بررسی های لازم با متقاضی جهت مذاکره و عقد قرارداد تماس گرفته شود.

علاوه بر این شماره تلفن‌های 88029951، 88029952، همچنین واحد ارتباطات مردمی به شماره 190 پاسخگوی متقاضیان در این زمینه هستند.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-04-02 23:16

افزودن دیدگاه جدید