کد مطلب: 

635

عوامل موثر برکیفیت شبکه‌ی اینترنت

عوامل موثر برکیفیت شبکه‌ی اینترنت

شرکت ارتباطات زیرساخت مدعی شده است که در ماه‌های اخیر هیچ‌گونه قطعی ارتباطی که اثر منفی بر کیفیت ارتباطات اینترنت بگذارد، نداشته است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از ایسنا، برای تحلیل عوامل موثر برکیفیت شبکه اینترنت باید توجه داشت شبکه اینترنت کشور از چند بخش تشکیل شده است که بخش شبکه زیرساخت آن در اختیار شرکت ارتباطات زیرساخت است.

 

تعهد شرکت ارتباطات زیرساخت در قبال این بخش از شبکه این است که پهنای باند مورد نیاز کشور را از تامین کنندگان بین‌المللی خریداری و از طریق درگاه‌های بین‌الملل تحویل بگیرد و آن را با استفاده از شبکه زیرساخت کشور که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است به نسبت یک به یک و بدون ضریب اشتراک بین متقاضیان که عمدتا شرکت‌های مخابرات استانی و PAP ها هستند توزیع کند.

 

بنا بر اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت، توزیع دیتا در شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت با توجه به ساختار شبکه و به کارگیری بهترین تجهیزات روز دنیا در آن و توانمندی مراکز مدیریت شبکه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

بخش دیگری از شبکه که بخش دسترسی محسوب می‌شود، خارج از حوزه اختیارات شرکت ارتباطات زیرساخت است. این بخش است که مسوولیت ارایه سرویس خدمات دیتای و اینترنت را به کاربر نهایی را بر عهده دارد.

 

هرگونه نارسایی، عدم رعایت ضریب اشتراک و... بر کمیت و کیفیت تجهیزات به کارگرفته در این بخش می‌تواند اثرات منفی برروی کیفیت ارتباطات و اینترنت داشته باشد.

 

برهمین اساس ضروری و منطقی است در بررسی هرگونه قطعی و عدم کیفیت خدمات اینترنت در شبکه، به مسایل و مشکلات در همه قسمت‌های از جمله بخش دسترسی نیز توجه کامل شود. 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-29 09:25

افزودن دیدگاه جدید