کد مطلب: 

5942

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: ایجاد شبکه‎ی مخفی پنتاگون با ۶۰۰ هزار گوشی و تبلت

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: ایجاد شبکه‎ی مخفی پنتاگون با ۶۰۰ هزار گوشی و تبلت

وزارت دفاع آمریکا می‌گوید قصد دارد با استفاده از ۶۰۰ هزار گوشی و تبلت متعلق به کارمندانش یک شبکه مخفی برای اشتراک گذاری اطلاعات ایجاد کند.

 

به گزارش سیتنا به نقل از رویترز، تنها کارکنان پنتاگون می توانند به این شبکه محرمانه که حاوی اطلاعات رمزگذاری شده است، دسترسی داشته باشند.

اگر چه این شبکه با استفاده از فناوری‌های روز جهان تاسیس می شود، اما برای رعایت اصول حفاظتی در آن از امکانات بسیار خاصی بهره گرفته خواهد شد.

هنوز مشخص نیست با استفاده از تنوع سیستم عامل ها و گوشی های هوشمند چگونه می توان از یک استاندارد امنیتی برای همه آنها استفاده کرد. اگر چه سیستم عامل بلاک بری در میان اکثر کارمندان پنتاگون متداول است، اما آیفون و آی پد و همین طور گوشی های آندروید نیز در میان این افراد طرفداران زیادی دارد.

 

به گزارش ایمنا، برآوردها نشان می دهد ۴۷۰ هزار نفر از کارکنان پنتاگون از گوشی های بلاک بری، ۴۱ هزار نفر از محصولات اپل و ۸۷۰۰ نفر از گوشی های آندروید استفاده می کنند.

راه اندازی این شبکه بخشی از استراتژی همراه پنتاگون برای استفاده از گوشی ها، تبلت ها و دیگر محصولات دیجیتال قابل حمل به منظور ارتقای شیوه های به اشتراک گذاری اطلاعات و همکاری بین سازمانی است.

انتهای پیام

http://www.citna.ir

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-03-01 18:33

افزودن دیدگاه جدید