کد مطلب: 

5857

کارت‌خوان‌های فرسوده و بنزین نامحدود در برخی کارت‌ها

رؤسای ۲ انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت با تشریح اقدامات برخی از افراد سودجو در فعال‌سازی کارت‌های سوخت بنزین از برداشت‌های گسترده و نامحدود بنزین ۴۰۰ تومانی از طریق این کارت‌های سوخت جعلی و جهش یافته خبر می‌دهند.

به گزارش سیتنا به نقل از پرشین خودرو، با وجود این، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی وجود چنین کارت‌هایی را رد می‌کند.

با گذشت بیش از ۷ سال از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، عدم اجرای طرح‌های نوسازی و بازسازی سامانه هوشمند سوخت در جایگاه‌های بنزین به یک مشکل جدید برای توزیع و عرضه بنزین در سطح کشور تبدیل شده است. بر این اساس خرابی «پز و سامانه هوشمند» نصب شده در تلمبه جایگاه‌های سوخت منجر به یکسری مشکلات فنی در عرضه بنزین شده است.

به طوری که روسای ۲ انجمن صنفی فعال در عرضه و توزیع بنزین از حک شدن برخی از کارت‌های هوشمند سوخت توسط افراد سودجو خبر داده و تاکید می‌کنند: افراد سودجو با اعمال یکسری فرآیندهای فنی و تکنیکی در کارت‌های سوخت قدیمی و سوخته اقدام به رمزگشایی کارتخوان‌های هوشمند در جایگاه‌های سوخت می‌کنند.

در همین رابطه بیژن حاج محمدرضا با اشاره به فرسودگی کارت‌خوان‌های هوشمند سوخت در اکثر جایگاه‌های بنزین کشور، به مهر گفت: پیش از اجرای سهمیه بندی بنزین قرار بود تعمیر، نگهداشت و تامین قطعات یدکی این کارتخوان‌های هوشمند و تجهیزات مخابراتی آن توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی انجام شود.

وی با یادآوری اینکه برخی از افراد سودجو با انجام فعل و انفعال در کارت‌های هوشمند سوخت و برخی از کارت‌های بنزین دولتی غیر فعال اقدام به برداشت‌های نامحدود بنزین ۴۰۰ تومانی در جایگاه‌های سوخت می‌کنند، تبیین کرد: بر این اساس با اعمال یکسری تغییرات نرم افزاری و با استفاده از رایانه‌ها، این افراد با استفاده از کارت‌های سوخت تغییر و جهش‌یافته اقدام به رمزگشایی از کارت‌خوان‌های جایگاه‌های سوخت می‌کنند.

همچنین ناصر رئیسی‌فرد، رئیس انجمن کارفرمایی جایگاه‌داران سوخت هم با تایید این مشکل فنی در جایگاه‌های سوخت، اعلام کرد: وجود مشکلاتی در برنامه‌ریزی نرم‌افزاری، مشکلات سخت افزاری موجود در کارتخوان جایگاه‌ها و برخی از مشکلات فنی در سامانه هوشمند سوخت عامل این مشکلات است.

وی با تاکید بر اینکه بار‌ها در برخی از جایگاه‌های سوخت کارگران شاغل در جایگاه نسبت به برداشت نامحدود بنزین ۴۰۰‌تومانی گزارش داده‌اند، تصریح کرد: جایگاه‌داران هم این مشکلات را به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گزارش می کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-02-23 16:50

افزودن دیدگاه جدید