کد مطلب: 

5844

پرفروش‌ترین گوشی هوشمند جهان کدام است؟

گوشی هوشمند آیفون 5 اپل توانسته است با پیشی گرفتن از Galaxy S III سامسونگ در فصل پایانی سال 2012 میلادی برای نخستین بار به محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین گوشی جهان تبدیل شود.

به گزارش سیتنا به نقل از سلولار نیوز، بر اساس نتایج حاصل از آخرین بررسی صورت گرفته توسط مرکز Strategy Analytics ، گوشی هوشمند آیفون 5 اپل توانسته است با پیشی گرفتن از Galaxy S III سامسونگ در فصل پایانی سال 2012 میلادی برای نخستین بار به محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین گوشی جهان تبدیل شود.

کارشناسان بر این باورند که توزیع گسترده این محصول و همکاری شعبات شرکت‌های مخابراتی در سراسر جهان موجب شده تا آیفون 5 بتواند پرفروش‌ترین گوشی هوشمند جهان شود.

به گزارش فارس، "نیل شاه"(Neil Shah) مدیر تحلیل‌های مرکز Strategy Analytics در این خصوص گفت: در فصل چهارم سال 2012 میلادی تقریبا 4/27 میلیون دستگاه از گوشی هوشمند آیفون 5 اپل در سراسر جهان به فروش رسید. این گوشی طی این مدت توانست 13 درصد کل گوشی‌های هوشمندی که وارد بازار شده بودند را به خود اختصاص دهد و برای نخستین بار عنوان پرفروش‌ترین گوشی هوشمند جهان را به‌دست آورد.

وی افزود: طراحی نمایشگر لمسی با کیفیت، عرضه گسترده و مناسب محصول در کشورهای مختلف و فعالیت شعبات مختلف اوپراتورها در جریان توزیع این محصول مهم‌ترین عواملی بودند که موفقیت آن را تضمین کردند. در کنار آیفون 5 شرکت اپل همچنین 4/17 میلیون دستگاه آیفون 4S را وارد بازار کرد تا 8 درصد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند هم در اختیار این گوشی قرار گیرد. دو گوشی آیفون 5 و آیفون 4S هم‌اکنون محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی محسوب می‌شوند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-02-22 20:07

افزودن دیدگاه جدید