کد مطلب: 

5594

موبایل رهبر کره‌ شمالی خبرساز شد! +عکس

موبایل رهبر کره‌ شمالی خبرساز شد! +عکس

انتشار تصویری از رهبر کره شمالی به همراه یک تلفن همراه هوشمند ساخت شرکت سامسونگ کره جنوبی، طی روزهای اخیر در این کشور مباحث زیادی به راه انداخته است.

به گزارش سیتنا، تازه ترین عکسی که از رهبر کره شمالی منتشر شده یک دستگاه تلفن همراه هوشمند سامسونگ روی میز کارش مشاهده می‌شود. این عکس که چند روز پیش گرفته شده است این تلفن همراه هوشمند را کنار دست وی روی میز کارش نشان می‌دهد.

شبکه اسکای نیوز در گزارشی نوشت: رهبر کره شمالی موبایلی دارد که ساخت کره جنوبی یعنی کشور دشمن است. طی چند روز پیش این مساله به یکی از مباحث داغ در کره جنوبی تبدیل شده است که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی موبایل ساخت شرکت سامسونگ دارد.

کره شمالی و کره جنوبی از 60 سال پیش بعد از جنگ خونین سال 1953 روابط سیاسی و دیپلماتیک ندارند و بارها تا آستانه یک جنگ تمام عیار پیش رفته اند.

به گزارش فارس، برخی تحلیلگران کره جنوبی معتقدند که اگر رهبر کره شمالی موبایل سامسونگ دارد پس وی برتری تکنولوژیک دشمن را پذیرفته است!

 

این بحث تا جایی پیش رفت که حتی دولت کره جنوبی نیز وارد مباحثات شد و در این زمینه بیانیه منتشر کرد. یک مقام وزارت اتحاد کره جنوبی در این زمینه گفت: بعد از بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که کیم جونگ اون تلفن همراه سامسونگ دارد.

تحلیل‌ها بر سر اینکه چرا رهبر کره شمالی موبایل هوشمند «آی فون» ساخت آمریکا با خود حمل نمی‌کند همچنان در کره جنوبی ادامه دارد.

این موضوع همچنین به عنوان یکی دیگر از نشانه‌های فضای باز اجتماعی در کره شمالی که با روی کار آمدن رهبر جدید این کشور آغاز شده دیده می‌شود.

کره شمالی که اصلاحات اجتماعی را در دستور کار قرار داده است به شهروندانش اجازه داده که با خود تلفن همراه حمل کنند. در این کشور تا چند سال گذشته خبری از خطوط تلفن همراه نبود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-02-05 18:56

افزودن دیدگاه جدید