کد مطلب: 

5574

دریافت تصاویر زورگیری‌ها الکترونیکی می‌شود

رئیس مرکز آمار فن‌آوری اطلاعات قوه قضائیه در جلسه‌ای در خراسان جنوبی با اشاره به کسب رتبه نخست این استان در حوزه برخورداری و استفاده مطلوب از فن‌آوری اطلاعات گفت: مرکز آمار و فن‌آوری اطلاعات قوه قضائیه کشور در آبان سال 88 زیر نظر رئیس قوه قضائیه راه‌اندازی شد.

به گزارش سیتنا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حمید شهریاری در ادامه افزود: اجرای طرح عدالت الکترونیکی که مهم‌ترین طرح در این نهاد است و همچنین سامانه جامع آماری (سجا) و ایجاد سامانه خدمات الکترونیکی قضایی به مردم (سخا) از جمله خدمات قوه قضائیه در سه سال اخیر بوده است.شهریاری گفت: توسعه اتوماسیون اداری و مالی و پشتیبانی قوه قضائیه از دیگر اقدامات این مرکز است.

این مرکز با ایجاد دبیرخانه الکترونیکی و حسابداری الکترونیکی در آینده‌ای نزدیک برای صرفه‌جویی در مصرف زمان و کاغذ اقدام می‌کند.وی همچنین از راه‌اندازی سامانه 129 الکترونیکی به منظور یکپارچه‌سازی در این حوزه، مشاور حقوقی، دریافت تصاویری از زورگیری‌های خیابانی و جرایم مشهود خبر داد.

رئیس مرکز آمار فن‌آوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: سامانه الکترونیکی بانک اطلاعات سجل قضایی اشخاص حقیقی و حقوقی به ویژه افراد سابقه‌دار ایجاد می‌شود که در این سامانه با دادن کد ملی می‌توان اطلاعات سجلی فرد را دریافت کرد.

 

وی ادامه داد: طرح تحلیل و نقد آرای دادگستری در دیوان عالی موسوم به «تناد» راه‌اندازی شده است و فاز مطالعاتی این طرح از ابتدای سال گذشته آغاز شد و پایان مراحل تحلیل و طراحی آن را در تابستان امسال داشتیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-02-04 06:45

افزودن دیدگاه جدید