کد مطلب: 

5490

حمله‎ی هکرها به یک سایت نزدیک به دادگاه‎های آمریکا در واکنش به قتل "آرون سوارتز"

حمله‎ی هکرها به یک سایت نزدیک به دادگاه‎های آمریکا در واکنش به قتل "آرون سوارتز"

هکرهای "ناشناس" این بار وب‌سایت یک نهاد دولتی آمریکا را هدف قرار دادند که مسوول تنظیم جزوه‌های قوانین دادگاه‌های فدرال ایالات متحده است. مهاجمان دلیل این حمله را خودکشی آرون سوارتز، فعال اینترنتی اعلام کردند.

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، گروه هکرهای ناشناس وب‌سایت "یو اس سی سی" که تنظیم و تدوین جزوه‌های راهنمای حقوقی دادگاه‌های فدرال و کمیسیون تعیین جرم ایالات متحده‌ی آمریکا را برعهده دارد، را با حمله‌ی هکری سازمان‌یافته از دسترسی خارج کرد.

این گروه هکری با انتشار ویدیویی در وب‌سایت این نهاد دولتی آمریکا، اعلام کرد: «دو هفته‌ی پیش یک خط قرمز زیر پا گذاشته شد».

هکرهای ناشناس در این ویدیو خودکشی آرون سوارتز را "قتل" دانستند. این گروه در ویدیو مدعی شد:« آرون سوارتز در واقع کشته شد. کشته شد چون هیچ امکان دیگری در اختیار او نبود. کشته شد چون مجبورش کردید وارد بازی‌ای شود که بازی او نبود و او در برابر سیستم و قدرت محکوم به شکست بود. بنابراین مرگ او تنها یک خودکشی ساده نیست».

سوارتز، برنامه‌نویس کامپیوتری، فعال اینترنتی و هکری شناخته‌شده طرفدار آزادی بیان بود که دو هفته‌ی پیش در سن ۲۶ سالگی به زندگی خود خاتمه داد. سوارتز خود با اتهام حمله‌ی سایبری و هک وب‌سایت‌های متعددی روبرو و قرار بود دادگاه او ماه آینده در آمریکا برگزار شود. اگر دادگاه برگزار و او مجرم شناخته می‌شد، سال‌ها حبس در انتظار او بود.

بعد از خودکشی سوارتز خانواده‌اش با انتشار بیانیه‌ای "اتهام‌زنی‌ها" و "تهدیدهای قانونی" را عامل اصلی خودکشی او دانست.

گروه هکرهای ناشناس حمله به سایت "یو اس سی سی" را "عملیات آخرین پایگاه" نامید و دلیل انتخاب این وب‌سایت دولتی آمریکا را سمبلیک دانست. هکرهای ناشناس در ویدئو‌ی منتشرشده مدعی شدند: «کمیسیون تعیین جرم و تنظیم جزوه‌های دادگاه به دادگاه‌های سراسر آمریکا کمک می‌کند و این امکان را فراهم می‌آورد که شهروندان را با تقلب و دغل‌بازی و با زیر پا گذاشتن اصل آزادی بشر به دادگاه بکشانند».

وب‌سایت این نهاد دولتی آمریکا روز شنبه (۲۶ ژانویه/ ۷ بهمن) از دسترس خارج و تنها ویدیو هکرهای ناشناس قابل مشاهده بود.

هکرهای ناشناس معروف‌ترین گروه از فعالان هکری در جهان به شمار می‌روند و پیش از این بارها سایت‌های مختلف دولتی در کشورهایی چون مصر، ایران و تونس را در اعلام همبستگی با مبارزات مردم این کشورها به شکل موقت از دسترسی خارج کرده‌اند. آن‌ها پیش از این نیز در اعتراض به اقدامات و سیاست‌های آمریکا و بریتانیا به سایت‌های دولتی و امنیتی این کشورها حمله کرده‌اند.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-28 19:11

افزودن دیدگاه جدید