کد مطلب: 

5408

روابط عمومی رایتل پاسخ دهد؛ رواج رایتل بدون فرهنگ سازی، قطعا پیامدهای منفی جبران ناپذیری به دنبال دارد

روابط عمومی رایتل پاسخ دهد؛ رواج رایتل بدون فرهنگ سازی، قطعا پیامدهای منفی جبران ناپذیری به دنبال دارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: باید قبل از رواج وسیله‌ای به نام رایتل در میان جامعه، در خصوص استفاده درست از آن فرهنگسازی صورت می‌گرفت.

به گزارش سیتنا، ابوالقاسم خسروی در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به پیامدهای منفی عدم رعایت شئونات اسلامی در مکالمات تصویری اپراتور جدید تلفن همراه (رایتل) اظهارداشت: رواج تلفن همراه رایتل بدون ایجاد فرهنگ سازی در میان آحاد جامعه، قطعا پیامدهای منفی جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

وی با تاکید براینکه برای نهادینه سازی ارزش‌های دینی و ملی خود باید فرهنگ‌سازی و زیر بنا‌ها را طوری طراحی کنیم که آثار مثبت را در جامعه رواج دهند، ادامه داد: این امر تنها با فرهنگ سازی در مدارس به خصوص پیش دبستانی‌ها تحقق پیدا می‌کند، چرا که شخصیت افراد از مقطع ابتدایی شکل می‌گیرد.

 خسروی با بیان اینکه رایتل یک وسیله  قوی برای ارتباط گیری افراد محسوب  می شود و نمی‌توان استفاده از آن را در جامعه  حذف کرد، گفت: پیشرفت تکنولوژی در این زمینه امر قابل توجهی است، ولی محدودیت‌ها هم قطعا نتایج منفی به دنبال خواهد داشت، بنا براین باید با فرهنگ سازی در میان آحاد جامعه، طریقه استفاده صحیح از این وسیله را آموزش دهیم.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه با تاکید برضرورت به کارگیری تمام امکانات موجود در راستای آشنایی نسل جوان با ارزش‌های فرهنگی کشورمان تصریح کرد:  باتوجه به شرایطی که در جهان حاکم است، مبنی برتاثیر پذیری مستقیم  فرهنگ‌های مختلف از یکدیگر، باید از تمام امکانات موجود برای فرهنگ سازی و آشنایی نسل جوان با ارزش‌های کشورمان بهره برداری کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی براینکه هرزمان  ارزش‌های دینی به زبان هنر بیان شود، تاثیر بسزایی خواهد داشت، خاطرنشان کرد: باید ارزش‌های ملی خود را با زبان هنر، تئاتر، فیلم که تاثیر گذار هستند رواج داده و در عرصه فرهنگ پرچم دار باشیم.

گفتنی است؛ با توجه به پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی در کشورمان از جمله به بازارآمدن تلفن همراه (رایتل)  که به نوعی پیامد‌های منفی آن دغدغه برخی از افراد شده است، باید مسئولان مربوطه برای رواج این چنین وسیله های ارتباطی  در جامعه ابتدا فرهنگ سازی کرده و سپس آن را در اختیار افراد قرار دهند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-24 07:45

افزودن دیدگاه جدید