کد مطلب: 

5201

رئیس گوگل از کره شمالی خواست به شهروندانش اجازه‎ی استفاده از اینترنت را بدهد

رئیس گوگل از کره شمالی خواست به شهروندانش اجازه‎ی استفاده از اینترنت را بدهد

اریک اشمیت، رئیس شرکت گوگل از کره شمالی خواسته که به انزوای خودساخته اش پایان دهد و به شهروندانش اجازه استفاده از اینترنت را بدهد.
 
به گزارش سیتنا، اشمیت پس از بازدید از پیونگ‌یانگ، پایتخت کره شمالی، در سخنانی گفت که کره شمالی از نظر اقتصادی کماکان از دیگر کشورها عقب خواهند ماند، مگر آنکه آزادی اینترنت را پذیرا شود.
 
اشمیت پس از بازگشت از کره شمالی، در یک جلسه مطبوعاتی و رسانه‌ای در پکن گفت که هدف او از حضور در پیونگ‌یانگ بحث بر سر لزوم داشتن اینترنت آزاد و باز در آن کشور بود.
 
بی بی سی نوشته است که استفاده از اینترنت در کره شمالی، با محدودیت‎های شدیدی مواجه است. تنها شمار اندکی از مردم به کامپیوتر دسترسی دارند و اکثر آنان به جای امکان رفتن به شبکه جهانی وب، تنها اجازه ورود به یک اینترانت ملی را دارند.
 
اشمیت گفت: "در وضعیتی که کشورهای جهان از طریق اینترنت به گونه‌ای روزافزون به یکدیگر متصل می‌شوند، تصمیم کره شمالی برای در انزوا نگه داشتن خود، به همان نسبت بر دنیای فیزیکی و رشد اقتصادی کشورشان تاثیر منفی می گذارد. به همین دلیل، جبران این عقب ماندگی اقتصادی برای آنان به مراتب سخت‌تر خواهد شد."
 
رئیس گوگل گفت: "به محض آغاز کار اینترنت، شهروندان یک کشور قطعا می توانند بر مبنای آن شروع به پیشرفت کنند. دولت هر کشور موظف است در این زمینه کاری انجام دهد و امکان استفاده از اینترنت را برای مردمش فراهم کند؛ کاری که دولت کره شمالی تا کنون انجام نداده است."
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-11 12:08

افزودن دیدگاه جدید