کدخبر :516 پرینت
23 مهر 1390 - 12:00

Google Buzz تعطیل می‌شود

متن خبر

گوگل اعلام کرد طی چند هفته آینده علاوه بر چند سرویس دیگر، سرویس «گوگل باز» را نیز تعطیل می‌کند.

به گزارش سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا) از خبرآنلاین، بر اساس اعلام بردلی هورویتز، معاون محصولات گوگل، سرویس‌های Code Search ، Buzz، Jaiku، قابلیت‌های شبه شبکه های اجتماعی در iGoogleو University Research Programاز دسترس خارج خواهند شد.

گوگل باز طی هفته های آینده و دیگر سرویس های مورد اشاره در 15 ژانویه سال آینده میلادی (دو ماه دیگر) تعطیل خواهند شد.

به گزارش تایم، این اقدام در قالب طرح گوگل برای انجام خانه تکانی در سرویس های خود انجام می شود که پیش از این در اوایل ماه سپتامبر نیز اعلام شده بود. برخی از این سرویس ها برای همیشه از دسترس خارج خواهند شد و برخی دیگر در سرویس های موجود ادغام می شوند.

بردلی هورویتز در آخرین پست وبلاگ انگلیسی گوگل نوشته است: «تغییر جهان نیازمند تمرکز بر آینده و صداقت در مورد گذشته است. ما از محصولاتی مانند گوگل باز بسیار آموختیم و سعی کرده ایم این دانش را در نگاهمان به محصولاتی مانند گوگل پلاس وارد کنیم. کاربران گوگل از ما توقع بالایی دارند و این اقدام گوگل در راستای تمرکز بر ارائه محصولاتی برتر به آن هاست.»

سرویس گوگل باز که به عنوان یک شبکه اجتماعی در کنار Gmailفعالیت خود را آغاز کرد، از همان ابتدای راه اندازی در فوریه 2010 متوجه انتقادات بسیاری بود. مسئله حفظ حریم شخصی و اطلاعات افراد مشکلات بسیاری برای این سرویس گوگل ایجاد کرد و همین عامل مانع گسترش بیشتر آن شد.

گوگل باز به هیچ وجه نتوانست با شبکه های اجتماعی فعال موجود مانند توییتر و فیس بوک رقابت کند. با راه اندازی گوگل پلاس در اواخر ماه ژوئن سال جاری میلادی عملا لحظه مرگ گوگل باز نیز فرا رسید. بر اساس اعلام لری پیج، بنیانگذار گوگول، شبکه اجتماعی گوگل پلاس طی حدود 4 ماه فعالیت توانسته است نزدیک به 40 میلیون کاربر جذب کند. بر اساس اعلام گوگل، گوگل باز تعطیل خواهد شد تا این شرکت بتواند تمرکز بیشتری روی گوگل پلاس داشته باشد.

بعد از تعطیلی این سرویس کاربران امکان اضافه کردن پست جدید نخواهند داشت اما همچنان به صفحه پروفایل خود و اطلاعات موجود در آن دسترسی دارند.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.