کد مطلب: 

510

انتشار عکس‌های شخصی دختر، دستاویز پسر جوان برای اخاذی

انتشار عکس‌های شخصی دختر، دستاویز پسر جوان برای اخاذی

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی استان البرز از دستگیری پسرجوانی که قصد داشت تا با انتشار عکس‌های شخصی دختر مورد علاقه‌اش از وی اخاذی کند، خبرداد.

 

به گزارش سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا)، سرهنگ محمدمهدی کاکوان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه با حضور فردی در 17 شهریور ماه پرونده‌ای تحت عنوان «اخاذی» پیش روی ماموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات در فضای مجازی گشوده شد گفت: این فرد جوان که «هومن» نام داشت مدعی شد که فردی ناشناس در تماس با وی اعلام کرده است که در صورت عدم پرداخت 600 هزار تومان، عکس‌های خانوادگی او و خواهرش (فائزه) را در فضای اینترنت پخش خواهد کرد.

 

رییس پلیس فضای تولید وتبادل اطلاعات فرماندهی استان البرز با بیان اینکه این فرد در شکوایه خود اعلام کرده بود که اطلاعی از هویت فرد تماس گیرنده ندارد، گفت: ماموران در بررسی انجام شده دریافتند که هومن در یک نوبت اقدام به واریز مبلغ 600 هزار تومان به حساب عابربانک فرد ناشناس کرده است.

 

وی افزود: کارآگاهان در تحقیقات تکمیلی با شناسایی صاحب شماره حساب بانکی که مبلغ 600 هزار تومان به آن واریز شده بود دریافتند که این حساب متعلق به فرد ناشناس تماس گیرنده نیست.

 

به گزارش سیتنا، رییس پلیس فضای تولید وتبادل اطلاعات فرماندهی استان البرز افزود: صاحب حساب بانکی با حضور در مقر این پلیس اعلام کرد که هنگامی که قصد داشت از طریق سیستم ای تی ام مبلغی را از حساب خود دریافت کند مرد جوانی با این عنوان که عابربانک خود را به همراه ندارد از او تقاضا کرد تا شماره کارت او را به شخصی داده تا مبلغ 600 هزار تومان به حساب او واریز کند.

 

کاکوان افزود: به گفته فرد دارنده حساب، این شخص ناشناس پس از دریافت 600 هزار تومان مبلغ واریزی، از محل متواری شد.

 

وی افزود: تلاش کارآگاهان برای یافتن سرنخی از فرد تماس گیرنده ناشناس ادامه داشت تا این که هومن با حضور مجدد در پلیس فتا اعلام کرد که فرد ناشناس در تماسی مجددا درخواست یک میلیون تومان وجه نقد کرده است و تهدید کرده که در صورت عدم پرداخت نقدی این وجه، عکس‌های فائزه را در اینترنت منتشر خواهد کرد.

 

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان البرز با بیان اینکه تلاش کارآگاهان پلیس فتا برای واکاوی زوایای پنهان این پرونده وارد مرحله جدیدی شده بود گفت: نهایتا کارآگاهان در بررسی اطلاعات دریافتی به شخص 24 ساله‌ای به نام وحید برخوردند که سرانجام این فرد با حکم قضایی توسط کارآگاهان پلیس فتا در 7 مهرماه سالجاری در رباط کریم دستگیر شد.

 

کاکوان  افزود: درکیس رایانه وحید که توسط ماموران پلیس فتا ضبط و به مقر پلیس انتقال داده شده بود، عکس‌های شخصی از فائزه در سیستم وجود داشت که آماده آپلود کردن در فضای مجازی بود.

 

وی با بیان اینکه وحید در اعترافات خود ضمن قبول بزه انتسابی اعلام کرد که از مدت‌ها پیش با فائزه خواهر 23 ساله هومن ارتباط داشته است گفت: هومن از رابطه عاطفی خود با فائزه تصاویری تهیه کرده بود.

 

کاکوان با بیان اینکه وحید بارها در اعترافات خود عنوان کرد که تنها قصد داشت که پول هدایایی که برای فائزه خریداری کرده را دریافت کند گفت: وحید در طول مدت دوستی خود برای فائزه یک عدد سکه پارسیان و چند گل سر تهیه کرده بود و جمع هدایای خریداری شده از سوی وحید هرگز به یک میلیون و 600 تومان نمی‌رسید و تنها بحث اخاذی از خانواده این دختر در میان بوده است.

 

وی با بیان اینکه شکات پرونده نیز که در تمامی مراحل تحقیقات اعلام کرده بودند که از هویت فرد تماس گیرنده اطلاع دقیقی ندارند گفت: شکات پرونده در تمام مراحل پرونده می‌دانستند که از سوی دوست سابق خواهرشان مورد تهدید واقع شده‌اند اما اطلاعی در مورد هویت این فرد در اختیار پلیس قرار ندادند.

 

به گفته کاکوان متهم 24 ساله این پرونده به همراه پرونده متشکله در اختیار مقام‌قضایی قرار گرفت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-14 08:53

افزودن دیدگاه جدید