کد مطلب: 

507

در روز رایانه پاک محقق شد؛ آغاز رتبه‌بندی سایت‌های اینترنتی ایرانی

در روز رایانه پاک محقق شد؛ آغاز رتبه‌بندی سایت‌های اینترنتی ایرانی

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز رتبه بندی سایت‌های اینترنتی ایرانی همزمان با روز رایانه پاک خبر داد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساماندهی فضای اینترنت، نظارت بر فعالیت سایت‌های اینترنتی و رتبه بندی آنها را در دستور کار قرار داد.

 

به گزارش سیتنا به نقل از خبرنگار مهر، عیسی زارع پور در مراسم روز رایانه پاک در نمایشگاه رسانه های دیجیتال با اشاره به ویژگی‌های رسانه‌های جدید که کنترل پذیری آنها را سخت‌تر می‌کند، بر ارائه محتوای سالم دیجیتالی که در اختیار عموم مردم جامعه قرار می گیرد، تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه اینترنت زمان را از بین برده و حجم انبوهی از اطلاعات در مدت زمان بسیار کم از طریق این شبکه در اختیار همه قرار می گیرد محتوای تبادل شده در این شبکه امروزه به یک دغدغه جهانی تبدیل شده است.

 

وی با بیان اینکه نگرانی غرب از وضعیت فعلی اینترنت از جنبه خشونت و اطلاعات مستهجن برای کودکان است، افزود: اما در ایران این نگرانی آحاد جامعه را در برمی گیرد. بر این اساس اقداماتی در راستای ساماندهی این فضا و نظارت بر آن و نیز رتبه بندی سایت‌های اینترنتی ایرانی در دستور کار قرار گرفته است.

 

زارع پور با تاکید بر فرهنگسازی و ارتقای سطح آگاهی های عمومی در راستای رایانه پاک افزود: اینترنت پاک نیز بر بستر رایانه پاک قرار می گیرد تا با مجموعه اقداماتی که همه حوزه های محتوایی و دستگاهها را همچون وزارت ارشاد، وزارت ارتباطات ، آموزش و پرورش و صدا و سیما را در بر می گیرد حداکثر استفاده و حداقل آسیب را از فضای سایبر و ابزار فناوری اطلاعات داشته باشیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-14 07:24

افزودن دیدگاه جدید