کد مطلب: 

4877

تقسیم سهام اپراتور چهارم بین صندوق‌های سرمایه گذاری دولتی!

معاون مالی، سرمایه‌‌گذاری و امور سهام اپراتور ایرانیان‌نت در حالی ترکیب سهامداران این اپراتور فیبر نوری را اعلام کرد که تمام سهامداران آن را صندوق‌های سرمایه گذاری وابسته به نهادهای دولتی تشکیل می‌دهند.

به گزارش سیتنا، روح‌الله نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص ترکیب سهامداران اپراتور فیبر نوری ایرانیان‌نت، اظهار داشت: سهامداران اپراتور ایرانیان‌نت، 20 درصد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (از طرف حاکمیت)، 20 درصد صندوق بازنشستگی سازمان صدا و سیما، 20 درصد بانک شهر سازمان شهرداری تهران، 20 درصد شرکت پایوران (زیر مجموعه خصوصی وزارت دفاع)، 10 درصد شرکت گسترش الکترونیک سینا (زیرمجموعه خصوصی بنیاد مستضعفان) و 10 درصد شرکت صندوق بازنشستگی وزارت نفت (زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری صنعت نفت) است.

پیش از این قانون حکم کرده بود که اپراتور فیبر نوری نمی‌تواند دولتی باشد و حداکثر سهم دولت در این پروژه نباید از 20 درصد تجاوز کند.

به این ترتیب راهکار استفاده از صندوق‌های سرمایه گذاری وابسته به نهادهای دولتی که قانوناً خصوصی محسوب می‌شوند، به عنوان راهکار رعایت قانون در اپراتور ایرانیان‌نت اتخاذ شد.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-12-13 18:53

افزودن دیدگاه جدید