کد مطلب: 

485

افزایش لینک‌ها و صفحات آلوده با موضوع مرگ استیو جابز و آینده‌ی اپل

افزایش لینک‌ها و صفحات آلوده با موضوع مرگ استیو جابز و آینده‌ی اپل

شرکت‌های امنیت اینترنت هشدار می‌دهند که با گذشت چند روز از درگذشت استیو جابز، بنیان‌گذار شرکت اپل تعداد لینک‌های مخرب و صفحات اینترنتی آلوده که این موضوع را بهانه‌ای برای انتشار ویروس‌های اینترنتی کرده‌اند، رو به افزایش است.

 

به گزارش سیتنا، بر اساس اعلام شرکت امنیتی پاندا، کاربران با کلیک برروی این لینک‌ها و بازدید از صفحات آلوده درواقع به پایگاه‌های مخرب حاوی فایل‌های ویروسی و یا صفحات مربوط به کلاهبرداری‌های آنلاین هدایت می‌شوند و رایانه‌های خود را در معرض حملات شدید اینترنتی قرار می‌دهند.

 

آزمایشگاه پاندا، مرکز تحیل و بررسی تهدیدهای رایانه‌یی گزارش داده که افزایش لینک‌ها و صفحات آلوده بویژه در شبکه‌های اجتماعی مشهور مانند فیس بوک، از سرعت بالاتری برخوردار است.

 

ایسنا گزارش داد: نخستین و مهم‌ترین صفحه مخرب اینترنت در شبکه‌های اجتماعی، با موضوع یادبود استیو جابز تنها پس از گذشت چند ساعت از مرگ وی با عنوان “R.I.p steve jobs”‌ساخته شده بود.

 

در این صفحه از کاربران درخواست می‌شد تا با گذاشتن پیام یادبود برای بنیانگذار فقید شرکت اپل از شانس دریافت یک آی‌پد رایگان نیز برخوردار شوند، زیرا برای کاربرانی که به عضویت فعال این صفحه در می‌آمدند، 50 عدد آی‌پد رایگان در نظر گرفته شده بود.

 

گزارش‌های پاندا نشان می‌دهد که به‌طور متوسط در هر ثانیه پنج کاربر اینترنت عضو این صفحه مخرب می‌شدند و تا لحظه بسته شدن آن، صفحه جعلی یادبود استیو جابز تنها پس از چند روز دارای بیش از 90 هزار کاربر فعال بود.

 

هم‌چنین دست کم 25 هزار کاربر، تنها در عرض هشت ساعت پایانی فعالیت این صفحه روی لینک آلوده مربوط به دریافت رایگان آی‌پد کلیک کرده و به صفحات مخربی هدایت شده‌اند که در آن روزها با کلاهبرداری های آنلاین و آسیب‌پذیری‌های شدید امنیتی مواجه گردیده‌اند.

 

پاندا به کاربران اینترنت سرتاسر جهان توصیه کرده‌ است که باتوجه به پراکندگی لینک‌ها و صفحات آلوده مشابه در اینترنت از کلیک کردن برروی لینک‌های مشکوک و ناشناس خودداری کرده و با دست کم رایانه‌های خود به نسخه رسمی نرم‌افزارهای ضد ویروس با قابلیت جست‌وجوی امن در اینترنت مانند Panda internet security 2012 مجهز کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-11 05:51

افزودن دیدگاه جدید