کد مطلب: 

467
ریاضیات: تشکل‌های صنفی همچنان در معرض این آفت‌اند که افرادی با خواستگاه‌هایی غیرصنفی سکاندار شوند
ریاضیات: تشکل‌های صنفی همچنان در معرض این آفت‌اند که افرادی با خواستگاه‌هایی غیرصنفی سکاندار شوند

رئیس انجمن شرکت‌های اینترنتی با اعلام حمایت رسمی این انجمن از فهرست پیشنهاد 20 ، با بیان اینکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ظرفیت این را دارد که حامی رسته‌های مختلف صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد، مدیریت صحیح و فرا جناحی را لازمه اعتلای این سازمان دانست  و برخوردهای تنگ نظرانه و حذفی را عاملی در مایوس نمودن فعالان این صنف با ارزش کشور دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا)، دکتر "مسعود ریاضیات" با بیان اینکه مدیریت جدید سازمان نظام صنفی باید با درایت و اتخاد سیاست‌های صحیح زمینه هم افرائی و انسجام هر چه بیشتر فعالان این عرصه را فراهم آورد، اظهار داشت: به خاطر برخی رویکردها که از گذشته در سازمان وجود داشته مجموعه‌ها و سایر تشکل‌ها گاها مورد بی مهری قرار گرفته اند در حالی‌که ما در انجمن همواره امید داشتیم که از جانب سازمان مورد حمایت واقع شویم.

وی ادامه داد: سازمان باید از این ظرفیت‌ها که متعلق به آحاد فعالان بخش خصوصی است استفاده کند و این تغییر رویکرد از مواردی است که امیدوارم توسط هیات مدیره جدید سازمان در دستور کار قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ما به سازمان علاقه‌مندیم و آمادگی داریم تمام ظرفیت‌های انجمن را هم‌راستا با سازمان به پیش ببریم. این ظرفیت را در سایر مجموعه‌های تخصصی و صنفی دیگر همچون مجامع ، اتحادیه‌ها ، سندیکاها و ... می توان لمس نمود و مدیریت هم افزا می تواند دست یاری این مجموعه‌ها را گرفته و توان بخش خصوصی را چندین برابر نماید.

ریاضیات ادامه داد: اکنون وقت دوستی و برادری است. به عنوان فردی که بیش از چهل سال در این عرصه حضور داشته‌ام به همه فعالان بخش خصوصی در این حوزه اکیداً توصیه می کنم از انحصار، برخوردهای حذفی،  تعصبات گروهی و اعلام سلیقه‌های شخصی و تخریب در فضای صنف پرهیز نمایند و اجازه دهند قدرت خرد جمعی، صلح و تلاش بر سازمان تجلی یابد.

رئیس انجمن شرکت‌های اینترنتی در ادامه به بیان رویکرد انجمن شرکت‌های اینترنتی در خصوص این انتخابات پرداخت و اظهار داشت: طی بیانیه ای که توسط انجمن هفته گذشته در رسانه ها منتشر گردید از کلیه فعالان این عرصه خصوصاً شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت در خواست گردید در این انتخابات حضور پرشور داشته باشند و اینکه سابقه افراد و توانمندی‌ها را بررسی کنند و گروه‌های مربوطه سالم و توانمند را برای هدایت این نهاد انتخاب نمایند.

وی ادامه داد: تشکل‌های صنفی و جریان‌های اجتماعی همچنان در معرض این آفت هستند که افرادی با خواستگاه‌هایی غیرصنفی و یا در پی منافع شخصی، سکانداران این مجموعه شوند. این هوشیاری همه اعضای سازمان را می‌طلبد که هم در مرحله انتخابات و هم بعد انتخابات در قالب نظارت بر عملکرد در تصمیم سازی‌های این نهاد مشارکت نمایند.

دکتر ریاضیات در خصوص فهرست کاندیدهای مورد حمایت انجمن شرکت‌های اینترنتی اظهار داشت: در این مدت انجمن ضمن بررسی برنامه‌های اعلامی کاندیداها و ائتلاف‌های  شکل گرفته ضمن احترام به نظرات همه‌ی کاندیداها اعم از مستقل یا گروه‌های ائتلافی فهرست اعلام شده از سوی گروه پیشنهاد 20 را در تحقق اهداف که پیش‌تر اشاره نمودم موفق‌تر ارزیابی می نماید .

وی ادامه داد: حضور چهره‌های خوشنام و مدیران توانمند و موفق همواره با رعایت اخلاق انتخاباتی و اصول دموکراتیک در این گروه از مولفه‌های مورد توجه انجمن بوده است. البته قطعاً سایر کاندیداها هم از جانب این انجمن قطعاً مورد احترام بوده اما به دلیل اینکه اصل کار آمدی در ترکیب تیم‌ها و کار گروهی تعریف می‌شود لذا توصیه به انتخاب گروه پیشنهاد 20 می باشد. البته هر نتیجه ای که از انتخاباتی سالم ، شفاف و درسایه رعایت اخلاق حاصل شود از منظر ما هم مورد احترام خواهد بود.

دکتر ریاضیات در پایان در پاسخ به این سوال آیا مهندس علمی دبیر انجمن به نمایندگی از آن تشکل در این انتخابات شرکت نموده‌اند، اظهار داشت: تصمیم آقای مهندس علمی ابتدا یک تصمیم شخصی و مستقل از جایگاه صنفی ایشان در انجمن بود و البته ما هم از تصمیم ایشان که برخواسته از دغدغه هایی صنفی بود حمایت می کنیم و اعتقاد داریم حضور ایشان در انتخابات نظام صنفی رایانه ای  استان تهران هیچ منافاتی با فعالیت انجمن شرکت‌های اینترنتی ندارد. فکر می کنم حضور 10 ساله ایشان در عرصه فعالیت‌های صنفی و اهتمام و شهامت ایشان در پیگیری خواسته‌های بخش خصوصی مورد وثوق همگان است و توانمندی‌های ایشان با حضور در جمعی از مدیران فرهیخته در پیشنهاد 20 می تواند در اختیار کل صنف قرار گیرد و بیش از گذشته منشاء خیر باشد. من برای گروه پیشنهاد 20 آرزوی موفقیت می کنم  و امیدوارم این تیم در انجام شایسته وظائف صنفی همانطور که در نقشه راه خود اعلام نموده موفق باشد .  

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-05 05:25

افزودن دیدگاه جدید