کد مطلب: 

4408

تاثیر مستقیم امواج تلفن همراه و پارازیت‌ها‌ بر سقط جنین

یک جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی گفت: امواج تلفن همراه و پارازیت‌های ماهواره‌ای احتمال سقط جنین در سه ماهه اول حاملگی را افزایش می‌دهد.

 

به گزارش سیتنا، حشمت‌الله ازهر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه برخی از شایعات در خصوص قرص‌های ضد بارداری و عوارض آن اشتباه است، اظهار کرد: مصرف قرص‌های ضد بارداری هیچ عوارضی را برای خانم‌ها به دنبال ندارد.

 

وی به افزایش سقط جنین در سه ماه نخست حاملگی در کشور و به ویژه شهر اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه آماری از تعداد جنین‌های سقط شده در دسترس نیست.

 

این جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی استفاده از تلفن همراه را از دلایل سقط جنین عنوان و تصریح کرد: اغلب خانم‌های بارداری که مجبور به سقط جنین می‌شوند در سه ماهه اول بارداری در روز بیش از نیم ساعت از تلفن همراه استفاده می‌کنند.

 

ازهر در ادامه پارازیت‌های ماهواره‌ای را از دیگر عوامل مهم سقط جنین در خانم‌های ایرانی عنوان و اظهار کرد: امروزه پارازیت‌های ماهواره‌ای از دلایل مهم سقط جنین است.

 

وی تصریح کرد: ضروری است تمام افراد و به ویژه خانم‌های باردار از قرار دادن تلفن همراه در اتاق خواب هنگام خوابیدن نزدیک سر خودداری کنند.  

انتهای پیام 

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-23 11:16

افزودن دیدگاه جدید