کد مطلب: 

428

کدام رسانه رکورددار مصاحبه با رئیس جمهور است؟

کدام رسانه رکورددار مصاحبه با رئیس جمهور است؟

مصاحبه های اختصاصی رئیس​جمهور با رسانه​های غالبا آمریکایی در حاشیه سفرهای هفت گانه​اش به آمریکا، 16 برابر بیشتر از مصاحبه​های اختصاصی او با رسانه​های داخلی است.

 

به گزارش سیتنا، خبرآنلاین نوشت: دکتر احمدی‌نژاد در طول این هفت سفر با رسانه های متعددی از سراسر جهان مصاحبه و گفت و گو کرده است. البته در سال های نخستین تشکیل دولت وی - سال های 84 و 85- تعداد این مصاحبه ها محدود است و در مجموع به سه رسانه نیوزویک، سی ان ان و تایمز خلاصه می شود. اما در طول سال های بعدی به تعداد مصاحبه رییس جمهور افزوده شده است. تاجایی که در سال جاری شش مصاحبه اختصاصی و دو نشست خبری جمعی در نیویورک داشت.
نکته قابل توجه در این مصاحبه سهم هرکدام از رسانه هاست. رییس جمهور با برخی از این رسانه ها به طور سالیانه مصاحبه کرده است در حالی که با برخی دیگر تنها بیش از یک بار مصاحبه نکرده است. نکته دیگر اینکه رییس جمهور تا کنون با هیچ رسانه غیر دولتی ایرانی مصاحبه نکرده است و تنها با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران مصاحبه داشته است. از میان روزنامه ها نیز تنها ارگان دولت است که با او مصاحبه اختصاصی داشته است.
در مقابل سهم رسانه های آمریکایی در مصاحبه های اختصاصی با رئیس جمهور ایران بسیار چشمگیر است. احمدی نژاد تا کنونو با اکثر رسانه های مطرح آمریکایی مصاحبه اختصاصی کرده است. سی ان ان، فاکس نیوز ، شبکه رادیویی ان پی آر، واشنگتن پست، نیوزویک، تایم، بی پی سی ،ان بی سی و بسیاری از رسانه های دیگر که در ادامه خواهد آمد، هر کدام توانسته اند با محمود احمدی نژاد مصاحبه کنند. اما سهم مصاحبه اختصاصی خبرگزاری های غیردولتی و روزنامه های داخلی صفر است!
در مجموع رییس جمهور 27 بار با رسانه های آمریکایی 2 بار با رسانه های انگلیسی و 2 بار با الجزیره قطر مصاحبه داشته است. از سوی دیگر رییس جمهور یک بار با رسانه هایی از ژاپن، ترکیه و کانادا مصاحبه داشته است. البته این مصاحبه ها جدای از کنفرانس های مطبوعاتی است که رییس جمهور در سفرهای خود دارد.
در جدول زیر مصاحبه‌های اختصاصی رئیس جمهور ایران با رسانه های خارجی در آمریکا را می‌بینید:
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-02 15:30

افزودن دیدگاه جدید