کد مطلب: 

4068

فرا با انتشار بیانیه‎ای: گوگل را از اولویت استفاده‎ی خود در فضای مجازی کنار می‎گذاریم

فرا با انتشار بیانیه‎ای: گوگل را از اولویت استفاده‎ی خود در فضای مجازی کنار می‎گذاریم

مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی (فرا) با انتشار بیانیه‎ای ضمن محکوم کردن اقدامات ضد اسلامی برخی شبکه‎های اینترنتی از فعالان حوزه‎ی فضای مجازی در سرتاسر جهانخواسته است: روزهای سوم و چهارم مهر ماه جاری مطابق با 24 و 25 سپتامبر میلادی استفاده از سرویس‎های اینترنتی گوگل را متوقف می‎کنیم و گوگل را از اولویت استفاده خود در فضای مجازی کنار می‎گذاریم.

 

به گزارش سیتنا در متن این بیانیه که نسخه‎ای از آن در اختیار این پایگاه خبری قرار گرفته، آمده است:

"بار دیگر سلطه گران رسانه ای دنیا شیفته ی قدرت مجازی خود شده و به ساحت والای پیامبر عزیز اسلام به شکل بی سابقه ای تاخته اند؛ غافل از اینکه آن خداوندی که گهواره‎ی حضرت موسی (علیه السلام) را به سلامت از رود نیل گذراند و او را با معجزات آشکار بر فرعونیان پیروز نمود، حضرت عیسی (علیه السلام) را بدون پدر خلق، و نشانه‎های روشن به او عطا فرمود و پیامبر گرامی اسلام را در سراسر زندگی از شر دشمنان در پناه خود حفظ کرد، اکنون نیز خود در هم شکننده مکر دشمنان حبیب خود است.

دوستان عزیز !

سوء استفاده از امکانات رسانه ای دنیا خصوصا فضای مجازی برای توهین به مقدسات و نشر فیلم و کاریکاتورهای موهن و تغافل سرویس دهندگان اینترنتی وابسته به صهیونیست‎ها از پاسخ به خواست‎های مکرر مسلمانان و عموم آزادگان عالم مبنی بر حذف اینگونه محتواها از سرورهای خود، نمود دیگری از همدستی نظام کنونی حاکم بر ایالات متحده امریکا با سازندگان این برنامه هاست.

حق طلبان عالم !

حاکمان امریکا و برخی کشورهای غربی به جای شناسایی و برخورد با عوامل توهین به مقدسات دینی، با اعمال فشار و سانسور، سایت‎ها و محتواهای اسلامی را از سرورها حذف نموده و با حمایت از گوگل، فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی تحت نظارت صهیونیستها، زبان‎های حقیقت گوی مخالف خود را بسته و برخلاف ادعاها و شعارهای ظاهر فریبی همچون آزادی بیان هرگونه اعتراض مردمی را نیز فیلتر می‎کنند.
دولت آمریکا چگونه از حمایت از آزادی بیان دم می زند در حالیکه با هرگونه انتقاد از هولوکاست و همجنسگرایی به شدت برخورد کرده و با انتشار هر گونه مطلب علمی و مستند که گوشه ای از حقیقت را روشن و چهره خبیث و سیاست‎های ضد انسانیشان را نمایان کند، برخورد می‎نماید؟!

 

هرگونه توهین به انبیای الهی از نظر اسلام، مسیحیت، یهود و سایر ادیان الهی که جمعا اکثریت جامعه بشری را تشکیل می‎دهند مردود است؛  و البته در اعلامیه های جهانی مانند اعلامیه حقوق بشر ملل متحد مصوب 1948 ، ماده 19 کنوانسیون بین المللی مدنی و سیاسی ، کنوانسیون حقوق بشر مصوب 1969 ، اعلامیه کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد 1996 ، بیانیه اجلاسیه سران سازمان ملل متحد در 12 دسامبر 2003 و بیانیه مصوبه اجلاسیه دوربان سال 2003 نیز بندهایی به محکومیت توهین به ادیان و چهره های آسمانی اختصاص یافته است.

بیدار دلان عالم!

در حقیقت این حرکت شیطانی ، اهانت به تمامی پیروان ادیان آسمانی است که در کتب خود به بعثت حضرت احمد- که سلام پیاپی خدا بر او و خاندانش باد – مژده داده بودند. پیامبر عظیم الشان اسلام همان کسی است که در انجام دادنِ فرمان خدا خود را به رنج افکند، جسمش را در راه اوهدف تیرهای بلا گردانید.

پیامبر عظیم الشان اسلام (صلی الله علیه وآله) برای رستگاری کل بشریت مبعوث شدند و در طول تاریخ اخلاق و منش و شخصیت بزرگوار ایشان عموم انسانها را  مجذوب کرده چرا که منطبق با فطرت الهی انسان است که خداوند عزوجل فرمود : "فَأَقِمْ وَجْهَکَ لِلدِّینِ حَنِیفًا فِطْرَةَ اللَّهِ الَّتِی فَطَرَ النَّاسَ عَلَیْهَا". فلذا احساس خطر عده ای قلیل و البته صاحب قدرت و ثروت نامشروع در دنیا که پیرو شیطانند و در عصر حاضر مصداق آن همان لابی صهیونیستی است، برنامه توهین به ایشان را رقم زده که البته اقدامی از سر غضب توأم با عجز و همچون  خاک پاشیدن به چهره پرفروغ خورشید تلقی می‎گردد.

فعالان حوزه ی فضای مجازی !

مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی"فرا" ضمن محکوم کردن این اقدامات دو وظیفه برای کلیه دست اندرکاران این حوزه متصور است:

1) از آنجا که هر گونه سرویس دهی به محتوا و مضامین هم جهت با این اهانت ها به مثابه تایید و حمایت از آن است، لذا هوشیاری و دقت همه ی فعالان این حوزه و همچنین تذکر و اعتراض به صاحبان سرورها و سرویس دهندگان چنین مضامینی ضرورتی انکارناپذیر است فلذا از عموم کاربران فعال در فضای مجازی دعوت میگردد تا ضمن تداوم اعلام انزجار از سرویس دهنده های اینترنتی حامی محتواهای موهن به پیامبران عظیم الشان الهی، در اعتراض به عدم اقدام شایسته از سوی شرکت گوگل مبنی بر توجه به خواست مردم دنیا و اصرار بر عدم حذف محتوای موهن به پیامبر اسلام از روی سرورهای خود بویژه در جستجوگر گوگل و یوتیوب، همراه با هم به مدت  2 روز طی روزهای دوشنبه و سه شنبه سوم و چهارم مهر ماه جاری مطابق با 24 و 25 سپتامبر میلادی استفاده از سرویس‎های اینترنتی گوگل را متوقف می‎کنیم و گوگل را از اولویت استفاده خود در فضای مجازی کنار می‎گذاریم.

2) از تمام فعالان فضای مجازی در سرتاسر دنیا دعوت می شود با تولید و انتشار محتوای متناسب با بسترهای مختلف فضای مجازی ضمن مقابله با سازندگان فیلم موهن به شناساندن و معرفی چهره حقیقی و نورانی پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) و خلق عظیم ایشان بپردازند. در این خصوص پیشنهاد می شود با ترجمه بخش هایی از خطبه های 160 و 108 کتاب نهج البلاغه امیرالمومنین (علیه السلام) و همچنین دعای دوم صحیفه سجادیه و دیگر متون اصیل موجود در وصف پیامبر به زبان های گوناگون و انتشار گسترده آن در فضای مجازی در شناساندن چهره تابناک و صفات پیامبر اعظم به جهانیان تلاش نماییم.

 

لبیک یا رسول الله"
انتهای پیام

http://www.citna.ir

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-09-23 14:37

افزودن دیدگاه جدید