کد مطلب: 

4043

خشم کاربران از نرم‌افزار پراشتباه نقشه‎ی اپل

خشم کاربران از نرم‌افزار پراشتباه نقشه‎ی اپل

نرم‌افزار نقشه‎ی اپل در نسخه‎ی 6 سیستم‌عامل اپل، خشم کاربرانی را برانگیخته که می‌گویند این نرم‌افزار پر از اشتباه و فاقد نشان‌های راهنمای نقشه است؛ در این حال اپل می‌گوید از بازخوردهای مشتریانش سپاسگزار است و تمامی تلاشش را به کار می‌گیرد تا آن را بهبود بخشد.

به گزارش سیتنا به نقل از بی بی سی، این مشکلات یک روز پیش از عرضه‎ی جهانی گوشی آیفون 5 گزارش شده بود. صدها نفر از مردم برای این که مطمئن باشند از نخستین کسانی هستند که این گوشی را دریافت می‌کنند، برای چند روز بیرون فروشگاه‌ها چادر زده بودند. در فروشگاه برگزیده‎ی اپل در خیابان ریجنت لندن نزدیک به ۱۳۰۰ نفر برای دریافت گوشی، صف کشیده بودند.

 

سامانه‎ی تازه نقشه، با به‌روزرسانی سیستم‌عامل گوشی‌های اپل ارائه شد و روی گوشی آیفون 5 هم به صورت پیش‌فرض نصب شده است.

 

شهرهای گمشده

 

اپل پس از آن که گفت دیگر نرم‌افزار نقشه گوگل را روی گوشی‌هایش به کار نخواهد برد، به توسعه‎ی نقشه‎ی ویژه خود اقدام کرد. سامانه‎ی نقشه اپل بر پایه داده‌هایی بنا شده است که از کلیک شرکت ناوبری تام‌تام و شرکت‌های دیگر به دست می‌آید.

 

در بیانیه‎ی خانم ترادی مولر، سخنگوی اپل آمده است که نقشه‎ی اپل، هدفی بزرگ برای این شرکت بود.

او گفته است: «ما به طور مداوم آن را بهبود خواهیم داد و چون این نقشه بر پایه رایانش ابری بنا شده است، استفاده بیشتر مردم از آن، باعث بهتر شدن آن خواهد شد».

خانم مولر اضافه کرد: «ما از بازخوردهای مشتریانمان سپاسگزاریم و سخت تلاش خواهیم کرد تا مشتریانمان حس بهتری را تجربه کنند».

 

او همچنین گفته که اپل با سازندگان نرم‌افزارهای خارجی هم همکاری نزدیک‌تری خواهد داشت تا وضعیت ترابری محلی هم به نرم‌افزار نقشه اپل افزوده شود.

 

هنوز معلوم نیست که این وعده‌ها برای فرونشاندن واکنش کاربران کافی خواهد بود یا نه.

 

بسیاری از کاربران خشمگین در فیس‌بوک، توییتر، تامبلر و دیگر شبکه‌های اجتماعی، ناکامی برنامه نقشه اپل را به ریشخند گرفته و تصاویر و مطالب طنزآمیزی را منتشر کرده‌اند.

بی‌بی‌سی شکایات زیادی درباره نقشه‌های اپل دریافت کرده است که می‌گویند برخی شهرها مانند استاتفورد آپون آون (Stanford Upon Avon) روی نقشه‌های اپل گم شده است و برخی از نقاط هم در جاهای نادرستی قرار گرفته‌اند.

 

همین طور بعضی جاها چون ایستگاه‌های قطار روی این نقشه در اقیانوس جا گرفته و برخی دیگر، به نادرستی برچسب خورده‌اند.

 

پیش از به‌روزرسانی سیستم‌عامل اپل یعنی نسخه 6 (iOS6)، بسیاری از سازندگان نرم‌افزار درباره کیفیت پایین اپلیکیشن نقشه این شرکت هشدار داده بودند. آنها گفته بودند که این نرم‌افزار به ویژه برای یافتن کسب‌وکارهای محلی از راه جست‌وجو بسیار ضعیف عمل می‌کند.

 

به نظر می‌رسد که اپل از نیاز خود برای بهبود نرم‌افزار نقشه‌اش آگاه است. بسیاری از پایگاه‌های خبری فناوری از آگهی‌های استخدام پرشمار در بخش کاریابی سایت اپل در هفته‌های پیش خبر داده‌اند که بیانگر همین نیاز است.

 

در حال حاضر برنامه نقشه گوگل در فروشگاه برنامه‌های اپل (Apple's App Store) در دسترس نیست اما کاربران می‌توانند از روی مرورگر خود به سامانه نقشه گوگل دسترسی داشته باشند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-09-21 15:20

افزودن دیدگاه جدید