کد مطلب: 

4022

آیا همزمان با افتتاح شبکه‎ی ملی اطلاعات، بحران اینترنتی در ایران رخ می دهد؟

آیا همزمان با افتتاح شبکه‎ی ملی اطلاعات، بحران اینترنتی در ایران رخ می دهد؟

رضا تقی پور در هفته آخر شهریور اعلام کرد تمام دستگاه های اجرایی کشور از سوم مهر ماه تمامی ارتباطاتشان با اینترنت قطع شده و از شبکه اینترنت به شبکه ملی منتقل می شوند.

 

به گزارش سیتنا، وزیر ارتباطات به خبرگزاری مهر گفته 42 هزار دستگاه دولتی در هفته اول مهر 1391 تمامی ارتباطات شان از شبکه اینترنت به شبکه ملی منتقل می شود.

 

قرار بود شهریور ماه امسال این کار انجام گردد که نشد و رضا تقی پور به خبرنگار مهر گفت تفکیک شبکه اینترنت از شبکه ملی اطلاعات برای دستگاههای دولتی در 29 استان انجام شده و این پروژه تا هفته دیگر در کل کشور و در تمامی مراکز سوئیچ استانی یعنی 31 استان عملیاتی و طی مراسمی پرده برداری می شود.
 
وی دلیل تاخیر مذکور را نصب تجهیزات و جداسازی شبکه عنوان کرد و گفت: کلیات اجرای این پروژه به تمامی دستگاهها ابلاغ و به صورت عملیاتی نیز با تمامی وزارتخانه ها مسائل مربوطه مطرح شده است.
 
بسیاری از کاربران و سرویس دهنده های اینترنتی در این هفته و هفته قبل شاهد قطعی های مکرر اینترنت بوده و معلوم نیست چه اتفاقی هنگام سوئیچ کردن اینترنت به شبکه ملی خواهد افتاد.
 
هیچ مقامی نیز تاکنون از لحاظ فنی درباره سوئیچ کردن آزمایشی و نتایج آن سخنی نگفته است و این امر موجب دلهره کاربران ایرانی شده است.
منبع: خبرآنلاین

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-09-19 21:44

افزودن دیدگاه جدید