کد مطلب: 

361

از این پس "جی‌میل" فارسی هم سخن می‌گوید!

از این پس "جی‌میل" فارسی هم سخن می‌گوید!

گوگل با انتشار مطلبی در وبلاگ رسمی‌اش اعلام کرد که از این پس زبان فارسی به عنوان 54 امین زبان به بانک زبان‌های پست الکترونیکی جی‌میل اضافه شده و توسط این سرویس دهنده پشتیبانی می‌شود  لذا از این پس فارسی‌زبان‌ها هم می‌توانند با استفاده از زبان مادری خود به راحتی از طریق جی‌میل ارتباط برقرار کنند.

 
به گزارش سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا)، در بخشی از این نوشته وبلاگی آمده است: اگر طی یک روز بتوانید در تمام دنیا سیر کنید، به چند زبان برای صحبت کردن نیاز دارید؟ اگر بخواهید از آمریکا، صحراهای آفریقا، اروپا، خاورمیانه و آسیا عبور کنید باید یک زبان شناس عالی باشید. خوشبختانه برای استفاده از Gmail نیاز نیست به همه این زبان‌ها صحبت کنید، چرا که Gmail به یکی از آنها در دسترس است، زبانی که خودتان صحبت می‌کنید. فرقی ندارد که به چه زبانی صحبت می‌کنید، احتمالا Gmail با ۵۴ زبانی که پشتیبانی می‌کند برای زبان شما امکاناتی فراهم کرده است.
 
در Google ما می‌خواهیم که محصولاتمان در تمام جهان در دسترس و قابل استفاده باشد، و این بدین معنی است که ما باید این محصولات را به بیشترین تعداد زبان ممکن ارائه دهیم. تیم‌های Gmail و بومی‌سازی با هم همکاری کرده‌اند تا Gmail را در ۵۳ زبان به مردم دنیا ارائه کنند. امروز این عدد به ۵۴ می‌رسد، چرا که پس از همکاری نزدیک با تیم فارسی ما مفتخریم که فارسی را به عنوان جدیدترین زبان Gmail معرفی کنیم. اگر شما یا کسی که می‌شناسید به زبان فارسی صحبت می‌کند، می‌توانید زبان Gmail را در صفحه تنظیمات Gmail با استفاده از منوی کشویی زبان‌ها به زبان فارسی تغییر دهید.
 
- وارد حساب Gmail خود شوید.
- بر روی نماد چرخ دنده بالای صفحه و سپس «تنظیمات Mail»‏ (Mail settings) کلیک کنید.
- زبان فارسی (Persian) را از منوی کشویی «زبان نمایشگر Gmail» ‏(Gmail display language)  در بخش «زبان» (Language) انتخاب کنید (لیست زبانها ترتیب الفبایی ندارد).
- روی «ذخیره تغییرات» (Save Changes) کلیک کنید.
 
هنگامی که تنظیمات زبان را در حساب Gmail خود بر روی دسک‌تاپ به‌روزرسانی کردید، همان تغییرات در حساب Gmail موبایل شما (Gmail for Mobile) هم اعمال می‌شوند. نسخه موبایل Gmail هم، که از طریق مرورگر وب روی موبایل یا رایانه لوحی (تبلت) شما قابل دسترس است، امکانات زبان فارسی را فراهم کرده است (البته نیاز به پشتیبانی فارسی در سیستم‌عامل شما دارد).
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-09-23 18:22

افزودن دیدگاه جدید