کد مطلب: 

357

راه اندازی شبکه «الجزیره یهودی»

راه اندازی شبکه «الجزیره یهودی»

شبکه الجزیره قطر که شامل 25 شبکه و مجموعه مختلف است، امروز شاهد راه‌اندازی شبکه جدید خود به نام الجزیره یهودی است که در تل‌آویو، بروکسل و کیف، واشنگتن، پاریس و لندن دفاتر خود را دایر کرده است.

به گزارش سازمان خبری سیتنا از فارس، یهودیان از امروز شاهد افتتاح و آغاز به کار شبکه «الجزیره یهودی» خواهند بود که اخبار یهودیان را در سراسر جهان پوشش خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری محیط، مناطق پخش این شبکه جدید، مناطق اروپایی، شمال آمریکا، خاورمیانه و فلسطین اشغالی خواهد بود.

خبرگزاری النخیل عراق نیز با اعلام این خبر تصریح کرد که نام این شبکه جدید «اخیار یهود 1» است که برنامه‌های آن 24 ساعته پخش خواهد شد و استودیوهای آن در اسرائیل، بروکسل، کیف، واشنگتن، پاریس و لندن تاسیس شده است.

این شبکه در ابتدا 12 خبرنگار دارد که همه غیرقطری و در شش کشور مستقر هستند. یک تیم خبری نیز در رژیم صهیونیستی مستقر است و در آینده نزدیک کار تاسیس دفاتر دیگری در اروپا و روسیه ادامه خواهد یافت.

برنامه‌های این شبکه به زبان انگلیسی ارائه می‌شود ولی مدیران شبکه در نظر دارند در آینده نزدیک پخش این شبکه با هفت زبان از جمله عبری، فرانسوی، ایتالیایی، روسی و آلمانی ادامه ‌یابد.

الکساندر زانزیر سردبیر شبکه در بروکسل اعلام کرد که این شبکه هر آنچه شایسته پخش باشد در کنار اخبار روزانه پخش می‌کند و در کنار این مطالب، مطالب اقتصادی، فرهنگی و برنامه‌های آموزشی نیز پخش خواهد کرد.

گفته می‌شود، صاحبان این شبکه همه تاجران اروپایی از جمله ایگور کولوموسکی و فادیم رابینوویچ رئیس و نایب رئیس اتحادیه یهودیان اروپا هستند که 5 میلیون دلار برای تاسیس آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

این خبر همزمان با استعفای «وضاح خنفر» مدیر شبکه الجزیره منتشر شد؛ فردی که پس از هشت سال فعالیت روز گذشته استعفای خود را اعلام کرد و برخی منابع اعلام کردند که یکی از دلایل استعفای وی شاید افشاگری اخیر ویکلیکس باشد مبنی بر اینکه وی با سازمان اطلاعان نظامی آمریکا در ارتباط بوده است و برخی اخبار این شبکه طبق سیاست آمریکا منتشر می‌شده است.

پیش از این نیز، در چند ماه گذشته غسان بن جدو مدیر الجزیره در لبنان به دلیل تناقض سیاست خبری الجزیره در قبال انقلاب‌های منطقه از جمله سوریه استعفا کرده بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-09-21 07:50

افزودن دیدگاه جدید