کدخبر :3564 پرینت
23 مرداد 1391 - 19:20

تاکید مدیرکل مطبوعات بر تعطیل نبودن خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها در ایام اجلاس

متن خبر

مدیر کل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های سراسری در ایام اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها خبر داد.

به گزارش سیتنا، پدرام پاک‌آیین در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به ماموریت ویژه رسالت تاریخی رسانه‌های کشور در خصوص اجلاس جهانی سران جنبش غیرمتعهدها دارند، علی‌رغم تعطیلی تهران در ایام اعلام شده‌، خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها تعطیل نیستند و به کار اطلاع‌رسانی در دو حوزه‌ی داخلی و بین‌المللی مشغول خواهند بود.

وی افزود: باید دقت داشت که این یک فرصت تاریخی برای ملت ایران است که رسانه‌ها باید با دقت و اشراف کامل، ابعاد مختلف این فرصت را برای مردم تبیین کنند. لازم است در هر یک از خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های کشور به ویژه بنگاه‌های رسانه‌یی، اتاق فکری تشکیل شود و در خصوص نوع رویکرد‌های خبری و تحلیلی به این اجلاس در سطوح هر رسانه تصمیم‌گیری به عمل آید.

پاک‌آیین تاکید کرد: لازم است که رسانه‌ها برای گفت‌وگو و پوشش اخبار هر یک از اعضای شرکت‌کننده به نوعی هماهنگی و تقسیم کار برسند که کمیته‌ی رسانه‌های اجلاس به همین منظور ستادی را برای ایجاد این هماهنگی‌ها و مدیریت فضای رسانه‌ای تشکیل داده است.

مدیر کل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: یکی از اقدامات این ستاد تشکیل دو نشست هم‌اندیشی یکی با حضور مدیران مسوول روزنامه‌های سراسری و مدیران عامل خبرگزاری‌های کشور است که پنج‌شنبه گذشته برگزار شد و دیگری روز سه‌شنبه با حضور سردبیران روزنامه‌ها و مدیران اخبار خبرگزاری‌ها برگزار خواهد شد که در نشست دوم راهکارهای حرفه‌یی و عملیاتی برای اطلاع‌رسانی و تحلیل رویدادهای اجلاس اتخاذ خواهد شد.

وی تصریح کرد: در تدارک برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای خبرنگاران حوزه‌ی بین‌الملل و سیاست خارجی هستیم تا در این کارگاه مروری بر ابعاد حقوقی، بین‌المللی و تاریخی جنبش عدم تعهد و این اجلاس داشته باشیم.

پاک‌آیین افزود: محتوایی که در قالب جزوات و مقالات مرتبط با اجلاس توسط کمیته‌ی پژوهش اجلاس تولید شده، برای رسانه‌ها ارسال کردیم که می‌توانند در ترسیم مراجع اداری خبری آنها راهگشا باشند.

وی در توضیح حضور خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های کشور در پوشش اخبار گفت: تمام خبرگزاری‌های کشور و روزنامه‌های سراسری در اطلاع‌رسانی اجلاس مشارکت خواهند داشت و با توجه به این‌که جمهوری اسلامی ایران برای دوره‌ سه‌ساله ریاست این جنبش را برعهده گرفته است، برگزاری این اجلاس نقطه‌ی شروع و عزیمت رسانه‌ها برای توجه به اهمیت، نفوذ و اثر‌گذاری جنبش غیرمتعهدها در مناسبات جهانی امروز است چرا که از این پس این وظیفه و رسالت تاریخی برای رسانه‌ها سنگین‌تر خواهد شد تا کارکرد ظرفیت‌های این جنبش را در هر دو عرصه داخلی و بین‌المللی تبیین کند.

مدیر کل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به همین دلیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا دارد با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و انتشار مجموعه‌های تحقیقی و تحلیلی دانش پیرامونی خبرنگاران و فعالان رسانه در ارتباط با جنبش غیرمتعهدها ارتقاء دهد و به روز کند.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.