کد مطلب: 

3471

تجهیز تروریست‌ها به تلفن‌های ماهواره‌ای

یک روزنامه انگلیسی فاش کرد که دولت انگلیس علاوه بر تجهیز تروریست‌های سوریه به تلفن‌های ماهواره‌ای که وزارت دفاع انگلیس از آن استفاده می‌کند، آنان را درباره نحوه رفتار با افکار عمومی و مردم سوریه آموزش می‌دهد.


به گزارش سیتنا به نقل از فارس، پایگاه خبری هفته‌نامه میل‌آن ساندی انگلیس امروز به افشای نقش دولت انگلیس در حمایت از تروریست‌های سوریه پرداخت و اعلام کرد که لندن افراد مسلح در سوریه را آموزش می‌دهد و به تلفن‌های ماهواره‌ای مجهز کرده است و بدون حضور در این کشور نمی‌تواند از این تروریست‌ها حمایت کند.

این منبع انگلیسی نوشت: فراهم کردن جدیدترین نسل تلفن‌ همراه ضدآب و ضد ضربه، ضد غبار و مخصوص کار در محیط‌های خشن که وزارت دفاع انگلیس از آن استفاده می‌کند بخشی از ماموریت وزارت خارجه انگلیس در تبدیل کردن شبه‌نظامیان مسلح سوریه به ائتلافی است که قادر باشد بر این کشور کنترل پیدا کند.

بنا بر این گزارش، منابع در دولت انگلیس فاش کردند که وزارت خارجه انگلیس، «سران مخالفان سوریه را برای کسب مهارت مذاکره و حفظ آرامش آموزش می‌دهند و درباره چگونگی رفتار آنان با مردم سوریه و افکار عمومی بین‌المللی به آنان مشورت‌هایی می‌دهند».

میل آن ساندی به نقل از کارشناسان نظامی اعلام کرد: حضور مسئولان وزارت خارجه انگلیس و فراهم کردن آموزش و تجهیزات برای مخالفان، احتمال حضور نیروهای ویژه انگلیس در سوریه را تقویت می‌کند.

این نشریه اعلام کرد که گفته می‌شود که نیروهای ویژه انگلیس «از پایگاه‌هایی که در اردن دارند، به سوریه نفوذ کرده‌اند».

ریچاد کمپ یک فرمانده سابق نظامی انگلیس و عضو سابق کمیته اطلاعات مشترک دولت انگلیس در این خصوص اعلام کرد: دولت انگلیس نمی‌تواند بدون اینکه در داخل سوریه حضور داشته باشد، حمایت عملی به شورشیان بدهد همچنانکه هر مسئولی در وزارت خارجه انگلیس که تلاش می‌کند با سران مخالفان سوریه تماس برقرار کند، به حمایت مستحکم نیروهای ویژه نیاز دارد.

بر اساس این گزارش، ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس هفته گذشته اعلام کرد که کشورش «کمک‌های عملی» به گروه‌های مخالف سوریه در هفته‌های گذشته را افزایش خواهد داد اما وی ماهیت این کمک‌ها را روشن نکرد اما تصریح کرد که در هفته‌های آتی کمک‌هایی به مخالفان سوریه خواهد داد.

پیش از این دیلی‌میل نیز اعلام کرده بود که انگلیس سران افراد مسلح در سوریه را آموزش می‌دهد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-05 19:29

افزودن دیدگاه جدید