کد مطلب: 

3450

فرمانده‎ی سپاه عاشورا: جمع‌آوری ماهواره‌ها راه حل نیست

فرمانده‎ی سپاه عاشورا: جمع‌آوری ماهواره‌ها راه حل نیست

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به شبیخون فرهنگی، و اعمال فشار فرهنگی از سوی کشورهای استکباری علیه ایران، بر تبیین نقش زنان بسیجی در بصیرت‌افزایی زنان جامعه و امر به معروف تاکید کرد.

به گزارش سیتنا، سردار پورجمشیدیان در همایش «جامعه زنان بسیجی» با بیان این‌که «امسال محوریت‌ حرکت‌های بسیجیان، بسیج جامعه زنان است» گفت: انعکاس رسانه‌ای حرکت‌های زنان بسیج باید مورد توجه قرار گیرد.

وی هم‌چنین با اشاره به مشکلات اقتصادی و تحریم‌های اعمالی علیه کشور گفت: زنان باید در اقتصاد مقاومتی حضور پرشور داشته باشند.

وی با تاکید بر «ضرورت مشارکت گسترده مردم و دولت در حل مشکلات اقتصادی» گفت: نقش زنان در این عرصه از همه اقشار سنگین‌تر است و باید با روشنگری و بصیرت‌افزایی در بین زنان جامعه درباره صرفه‌جویی، برای سایر زنان جامعه الگوسازی کنند.

فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: باید در شیوه جدید امر به معروف به دنبال یک حرکت فرهنگی مبتنی بر روشنگری و شناسایی مصادیق معروف فراموش شده و منکر رواج یافته باشیم؛ چراکه اجرای راهکار فرهنگی مبتنی بر اجبار، راه حل مقطعی برای حل مشکلات خواهد بود. این طرح‌ها، راهکاری مقطعی هستند و باید با استفاده از پتانسیل زنان بسیجی، با روشنگری جامعه مخاطب درباره مضرات استفاده از ماهواره از جمله ترویج فساد و نیز رعایت مسائل اخلاقی در رعایت حجاب، نسبت به حل این مشکلات اقدام کرد.

وی خاطرنشان کرد: جمع‌آوری ماهواره‌ها راه حل نیست؛ چراکه اگر معضلات ماهواره روشن شده و خانواده‌‌ها نسبت به استفاده نکردن از آن قانع شود، مسلما دیش ماهواره را کنار خواهند گذاشت.

وی هم‌چنین با بیان این‌که «اجبار در رعایت حجاب برای بانوان از سوی مسوولین، چندان کارایی و تاثیر نخواهد داشت» گفت: خواهران بسیجی می‌توانند با اجرای یک طرح فرهنگی و ایجاد ارتباط با بدحجاب‌ها و اقناع آنان، رعایت حجاب را در بین زنان درونی کنند.

پورجمشیدیان با اشاره به نقش زنان در تاریخ بشریت به خصوص نقش زنان کشور در تحقق انقلاب اسلامی یادآور شد: در جامعه امروز نقش زنان نه فقط به عنوان یک شعار، بلکه باید به عنوان یک واقعیت مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به رشادت‌های زنان ایرانی در تحقق انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی گفت: اکثر زنان شهیده در یکی از صحنه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی حضور فعال داشتند.

وی هم‌چنین با اشاره به مسوولیت خطیر زنان در جامعه امروز گفت: نقش‌آفرینی فقط در اسلحه به دست گرفتن نیست؛ امروز انقلاب اسلامی در مشکلاتی که در کشور با آ‌ن‌ها مواجه هستیم نیاز به نقش‌آفرینی زنان دارد.

فرمانده سپاه عاشورا یادآور شد: بسیج یک حرکت فرهنگی است و باید جاذبه‌هایی ایجاد کنیم که خواهران و دانش‌آموزان جذب پایگاه‌های بسیج شوند.

وی ادامه داد: بسیج نیازمند یک حرکت تربیتی فرهنگی است و محور این حرکت باید مسائل تریبیتی و فرهنگی باشد.

وی با تاکید بر این‌که «استمرار انقلاب، نهادینه کردن ارزش‌ها و تداوم اعتقاد به ارزش‌ها باید در سرحلقه‌ها و تشکیل حلقه‌ها در پایگاه‌های بسیج مهم تقلی شود» گفت: اگر نسبت به شرایط سنی جوانان دانش‌آموز، دانشجویان و حتی زنان خانوار آن‌ها حلقه تشکیل دهیم، انقلاب بیمه خواهد شد.

پورجمشیدیان تاکید کرد: باید خروجی حلقه‌های بسیج، ایجاد قوه تشخیص در بسیجیان و بصیرت‌افزایی سیاسی برای اعضای بسیج باشد.

منبع: ایسنا

http://citna.ir/node/3450

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-03 14:02

افزودن دیدگاه جدید