کد مطلب: 

3392

بیشترین کلماتی که ایرانی‎ها در گوگل جستجو می‌‎کنند

بنا به آمار مستند بیشترین کلماتی که ایرانی‎ها در گوگل جستجو می‎کنند به ترتیب حروف الفبا شامل موارد ذیل است.
بیشترین کلماتی که ایرانی‎ها در گوگل جستجو می‌‎کنند

سیتنا - بنا به آمار مستند بیشترین کلماتی که ایرانی‎ها در گوگل جستجو می‎کنند به ترتیب حروف الفبا شامل موارد ذیل است:

الف - مثل آشپزی
بالاترین آمار جستجو در حرف الف مختص به کلمه آشپزی بود. به نظر می آید کاربران ایرانی در اینترنت نیز به دنبال غذاهای خوش طعم و خوشمزه می گردند. این کلمه بیش از 20 میلیون بار در گوگل جستجو شده است. ذوق ایرانیان با جستجوی کلمه آهنگ نیز رعایت شده است این کلمه بیش از 13 میلیون بار مورد جستجو قرار گرفته است.

ب - مثل بانک ملی
قصد تبلیغ برای بانک ملی را نداریم اما کاربران ایرانی بیش از 13 میلیون بار این کلمه را در جستجوگر گوگل وارد کرده اند و این بیش از هر چیز نشانگر رشد بانکداری الکترونیکی در نزد ایرانیان است.این خوشحالی زمانی کامل می شود که بانک صادرات با 5 میلیون جستجو در رتبه سوم قرار دارد. البته کلمه بازار کار نیز با 10 میلیون بار جستجو در مکان دوم جای گرفته است.

پ - مثل پست
مسئولان پست باید بسیار خوشحال باشند که ایرانیان بیش از 47 میلیون بار این کلمه را جستجو کرده اند.برای شرکت پستی که ضرردهی آن بسیار زیاد است این آمار می تواند نقطه امیدی در تاریکی باشد. کلمه پرسپولیس و پارس خودرو با 37 و 8 میلیون بار جستجو در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

ت - مثل تبیان
سایت تبیان یکی از قدیمی ترین سایت هایی است که طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. موسسه تبیان با تاسیس این سایت توانسته است تا کاربران بسیار زیادی را مشترک خود کند. این کلمه با 41 میلیون بار جستجو در میان کاربران ایرانی از معدود مواردی است که یک سایت جستجو می شود. کلمه ترجمه با 24 میلیون بار جستجو در رتبه دوم و تابناک با 916 هزار جستجو در رتبه سوم قرار دارد.

ث - مثل ثبت نام کارشناسی
ثبت نام کارشناسی 1 میلیون و 260 هزار بار جستجو شده است . بازار ثبت نام در این قسمت بسیار بالا است ، ثبت نام ازدواج دانشجویی و ثبت احوال نیز در رتبه دوم و سوم قرار دارد. اما نکته جالب ثبت نام برج میلاد است که 324 هزار بار مورد جستجو قرار گرفته است.برج میلادی ها از همین حالا می توانند بر روی درآمدی نجومی حساب باز کنند.

ج - مثل جوک
ایرانیان از دیرباز مردمانی شوخ طبع و خونگرم بوده اند و در قرن بیست و یکم نیز فناوری اطلاعات از شوخ طبعی ایرانیان بی نصیب نمانده است.کاربران ایرانی با 19 میلیون بار جستجوی کلمه جوک آمار بسیار بالایی از شوخ طبیعی دیجیتال را به نمایش گذاشته اند.

چ - مثل چوب
هر چه بیشتر فکر کردیم به نتیجه نرسیدیم که 36 میلیون بار جستجوی کلمه چوب در بین کاربران ایرانی به چه دلیل است؟ شاید شما بتوانید پاسخ مناسبی را در این خصوص برای خود پیدا کنید.
اما چت ایرانی با 3 میلیون و چت روم ایرانی با 2 میلیون بار در رتبه های بعدی قرار دارند.

ح - مثل حوادث
چندی پیش در گزارشی از 100 سایت برتر ایرانی نوشتیم "ایرانیان عاشق حاشیه”.
در این گزارش نیز می توان صحت این جمله را به طور واضح مشاهده کرد. 15 میلیون بار جستجوی کلمه حوادث می تواند گواه این ادعا باشد.
کلمه حج و حج عمره با 3 و 1 میلیون بار جستجو به ترتیب دوم و سوم هستند.

خ - مثل خدا
93 میلیون بار اسم معظم خدا توسط کاربران ایرانی جستجو شده است و کلمه خبر نیز با 51 میلیون و 400 هزار بار در رتبه دوم قرار دارد.

د - مثل دختر
قضاوت 111 میلیون بار جستجوی کلمه دختر در بین کاربران ایرانی را به عهده خواننده می گذاریم اما در رتبه های بعدی کلمات دانلود و داستان با 26 و 13 میلیون جستجو قرار دارند.

ذ - مثل ذوب آهن
صنایع نیز از علاقمندی کاربران ایرانی بی نصیب نمانده است. کلمه ذوب آهن با 454 هزار بار جستجو رتبه بالایی را از آن خود کرده است.

ر - مثل رقص
کاربران ایرانی گوگل بیش از 40 میلیون بار کلمه رقص را جستجو کرده اند و روزنامه با 7 میلیون بار جستجو در مکان بعدی قرار دارد.

ز - مثل زنان زیبا
زنان زیبا 6 میلیون بار توسط کاربران ایرانی جستجو شده اند.در رتبه بعدی زنگ موبایل با بیش از 2 میلیون بار جستجو قرار دارد.

ژ - مثل ژاپن
یکی از معدود کشوری که توسط کاربران ایرانی مورد جستجو قرار گرفته است کشور ژاپن است.این کشور 142 میلیون بار توسط این کاربران در گوگل جستجو شده است. کلمه ژورنال نیز 13 میلیون بار مورد جستجو قرار گرفته است.

س - مثل سایپا
سایپا خودروی ملی خود را رونمایی کرد. آیا 35 میلیون بار جستجو برای این خودرو است؟

ش - مثل شعر
ذوق ایرانی در فضای سایبر نیز به رخ کشیده شده است. بیش از 35 میلیون بار جستجوی کلمه شعر در نزد کاربران ایرانی از ذوق شعر این کاربران خبر می دهد.

ص - مثل صید
کلمه صید 439 هزار بار در گوگل جستجو شده است. این کلمه را نمی توان البته با قاطعیت به کاربران ایرانی نسبت داد زیرا برخی از سایت های یافت شده عربی بودند.

ض - مثل ضرب المثل
ضرب المثل های ایرانی ها از گذشته معرف این قشر بوده اند . در فضای سایبر نیز کاربران ایرانی 13 میلیون بار کلمه ضرب المثل را جستجو کرده اند. کلمه ضد فیلتر نیز با 713 هزار بار جستجو از علاقمندی این کاربران است.

ط - مثل طالع بینی
طالع بینی نزد ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این کلمه در گوگل توسط کاربران ایرانی 5 میلیون بار مورد جستجو قرار گرفته است.

ظ - مثل ظهور امام زمان (عج)
کاربران ایرانی در فضای سایبر نیز ارادت خود را به مهدی موعود (عج) نشان داده اند. ظهور امام زمان(عج) به تعداد 3 میلیون بار فضای جستجوگر گوگل را مزین کرده است.

ع - مثل عکس
46 میلیون بار جستجوی کلمه عکس در بین کاربران ایرانی نشان از علاقه وافر این کاربران به عکس دارد.کلمه عشق با 28 میلیون بار جستجو و عروس با 14 میلیون بار در رتبه های بعدی قرار دارند.

غ - مثل غزل
ذوق ایرانی با جستجوی 4 میلیون و 560 هزار بار کلمه غزل کامل شده است. این کلمه یکی از کلماتی است که آمار بالایی را به خود اختصاص داده است.

ف - مثل فال حافظ
حافظ ای حافظ شیرازی بر ما نظر اندازی
شیرینی و حلاوت گرفتن فال حافظ به فضای سایبر نیز کشیده شده است .13 میلیون و400 هزار بار جستجو در گوگل توسط کاربران ایرانی صحت این ادعا را روشن می کند.
فیلتر شکن نیز با 1 میلیون و 910 هزار جستجو در رتبه بعدی قرار دارد.

ق - مثل قرآن کریم
به کلمه "ق” که رسیدیم حدسمان درست از آب درآمد. 21 میلیون و 500 هزار جستجوی قرآن کریم شایسته ایرانیان بود و بس.

ک - مثل کلیپ
28 میلیون و 100 هزار جستجو در مورد کلمه کلیپ در سایت گوگل توسط کاربران ایرانی ثبت شده بود.

گ - مثل گالری عکس
کاربران ایرانی گوگل 24 میلیون و 700 هزار بار کلمه گالری عکس را مورد جستجو قرار داده اند. کلمه گل نیز با 18 میلیون بار جستجو در رتبه بعدی قرار دارد.

ل - مثل لبنان
یکی دیگر از کشورهایی که کاربران ایرانی به آن علاقه وافری دارند لبنان است. این کشور بیش از 24 میلیون بار توسط کاربران ایرانی مورد جستجو قرار گرفته است.
کلمه لباس عروس نیز با 7 میلیون 30هزار بار جستجو در مکان بعدی ایستاده است.

م - مثل مترجم
7 میلیون و 390 هزار بار جستجو ی کلمه مترجم در سایت گوگل توسط کاربران ایرانی نشان دهنده رشد نرم افزارهای مترجم آنلاین در کشور است که می توان این نکته را به فال نیک گرفت.

ن - مثل نور
کلمه نور با بیش از 47 میلیون بار جستحو رتبه نخست را در کلمه "ن” دارا است و نوکیا نیز با 15 میلیون و 600 هزار جستجو رتبه دوم را در کشور دارد. نوکیا پیش از این ایران را یکی از بزرگترین بازارهای خود قلمداد کرده بود.

و - مثل وزارت بهداشت
کاربران ایرانی یا به بهداشت خود اهمیت ویژه ای می دهند و یا وزارت بهداشت آنقدر عملکرد خوبی داشته است که به یکی از پرطرفدارترین کلمه های کاربران ایرانی تبدیل شده است. 15 میلیون و 700 هزار جستجوی وزارت بهداشت توسط کاربران ایرانی صورت گرفته است.
وزارت علوم با 16 میلیون و 800 هزار جستجو بالاتر از ویکیپدیا قرار دارد.

ه - مثل همشهری
کلمه همشهری با 21 میلیون بار جستجو رتبه اول و همراه اول با 17 میلیون و 400 هزار بار جستجو در رتبه بعدی قرار دارد.
اما نکته جالب رتبه سوم است که 1 میلیون و 730 هزار بار نام هدیه تهرانی هنرپیشه سینما در گوگل ثبت شده است.

ی - مثل یوتیوپ
اما نکته جالب و آخر این که سایت یوتیوپ با وجود فیلتر شدن 52 میلیون بار توسط کاربران ایرانی یافت شده است. کلمه یاس نیز با 23 میلیون و 300 هزار جستجو رتبه بعدی را از آن خود کرده است.بازهم جالب است بدانید 989 هزار بار کلمه یانگوم توسط کاربران ایرانی جستجو شده است.

منبع: قدس آنلاین

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-30 16:27

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
خب از کجا باید بدونیم که گوگل چی میگه توکه لینکشو نذاشتی عزیزم
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر esy
aghelane be nazar mirese
ارسال شده توسط esy در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
نه جالیه ژاپن بیشتر از همه.۱۴۸ میلیون؟؟؟؟
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر علی
یک کلمه مهم را جاگزاشتید ف مثل فلسطین ایرانیان صدو پنجاه میلیون این کلمه را جستجو کردند خخخ
ارسال شده توسط علی در 04 خرداد 94 - 19:09
تصویر A+
مسخره ها
ارسال شده توسط A+ در 11 دى 48 - 04:03
تصویر نرخ ارز
خیلی جالب بود ولی واقعیت چیز دیگریست
ارسال شده توسط نرخ ارز در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
به نظر درست می آد اگر فیلتر شکن ها هم آی پی ایران رو نشون می دادن این آمار یه کم فرق می کرد البته شاید آمار کسایی که ز فیلتر شکن استفاده میکنن اونقدی آمار رو تغییر نده چه درصدی از کل مردم از اینترنت استفاده می کنند جه درصدی تو گوگل سرچ می کنن چه درصدی و در چه زمانهایی از فیلتر شکن استفاده می کنن و اینکه الان گوگل چه کلماتی رو نشون می ده به جستجوی در حال حاضر کلمات ربط داره شاید
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
امارها کاملا اشتباست خوده گوگل یه چیزه دیگه میگه
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر AMIN
باورش سخته حقیقت اون چیزی که ما تو اتاق کامپیوتر خوابگاه می بینیم
ارسال شده توسط AMIN در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
مسخره
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
نترکیدین با این همه دروغ
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
آره جان خودت! ما هم باور کردیم
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
ل - مثل لبنان یکی دیگر از کشورهایی که کاربران ایرانی به آن علاقه وافری دارند لبنان است. این کشور بیش از 24 میلیون بار توسط کاربران ایرانی مورد جستجو قرار گرفته است. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لندن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کشور لندن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
من این آمار را قبول ندارم.
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
این آمار کاملا دروغه بدون نوشتن این آمارهر کسی به راحتی می دونه که س نمی شه سایپا وبه همین ترتیب.متاسفم براتون که تا این حد مردم رو نادون حساب می کنید حتی توی سایت گوگل هم نوشته که ایرانیان چه موضوعاتی را بیشتر سرچ می کنند که حتی یک کلمه اش با کلماتی که شما گفتید همخوانی نداره
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر شیعه نواز - ازتبریز
یعنی بنظر تان کسی الف مثل اقتصاد نبوووووووود ؟
ارسال شده توسط شیعه نواز - ازتبریز در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
آمار جالبی بود
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
برو بابا!! دروغه . ... جالبه که ایرانی ها اصلا مطالب --- جستجو نمیکنن!! اینقدر ایرانی ها دارن با فیلتر وصل میشن که اصلا تحت عنوان ایرانی شناخته نشن بعد شما با این آی پی های دروغی بگید ایرانی ها فلان- این هم از مستند بودن اطلاعاتتون-....
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
کلمه دیگه که زیتد استفاده شده بیش از 150 میلیون بار ت مثل تایلند هست
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
لطفا واقعیت ها را بگویید اگر به آمارهای گوگل مراجعه کنید مثلا تعداد جستجوی قیمت سکه خیلی بیشتر از قرآن کریم است یا تابناک خیلی بیشتر از تبیان و یا صدای امریکا خیلی بیشتر از صید و...
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
میشه سند این امار تون رو بگید از کدوم مرجع ذکر کردید؟
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
خدا وکیلی بی خیال این چرت و پرت ها چیه سر هم کردی
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
بسیار جالب بود.بخصوص دال مثل دختر .رکورددار همه کلمات بود
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
بابا کم دروغ بگو خود گوگل آمار رو هم به کشور میده هم با ترتیب شهر ملت رو چی فرض میکنید آخه بابا برو تو سرج گوگل هر حرفی رو که میخواهی ببینی راست گفتن یا نه همون حرف رو نزن اتومات بیشترین سرچ رو نشون میده کمتر دروغ بگید
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
من كه اين آمار را باور نكردم
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
بهتر بود به جای ایرانی می نوشتید آی پی های ایران. زیرا جستجو در گوگل به خصوص جستجوی تصاویر بدون فیلترشکن غیر ممکن است که آی پی ایران نخواهد بود.
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر بهاره اخوان
خیلی بیکار هستید
ارسال شده توسط بهاره اخوان در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید