کد مطلب: 

337

مراسم گرامیداشت بیستمین سال تأسیس انجمن روابط‌عمومی ایران برگزار می شود

مراسم گرامیداشت بیستمین سال تأسیس انجمن روابط‌عمومی ایران برگزار می شود

مراسم گرامیداشت بیستمین سال تأسیس انجمن روابط‌عمومی ایران، به عنوان قدیمی‌ترین سازمان مردم نهاد روابط عمومی کشوربا مشارکت و همراهی خانه هنرمندان، برگزار می شود.

به گزارش سازمان خبری سیتنا به نقل از دبیرخانه انجمن روابط عمومی ایران، مهندس خسرو رفیعی، نایب رئیس انجمن روابط‌عمومی ایران با اعلام این مطلب گفت: این مراسم با حضور اعضای سابق و فعلی انجمن، جمعی از اساتید، مدیران، کارشناسان و دانشجویان روابط عمومی، از ساعت 15:30 روز چهارشنبه 6 مهرماه در محل خانه هنرمندان، برگزار می‌شود.

وی گفت: در این مراسم علاوه بر تجلیل از 5 نفر از اساتید صاحب‌نام، از بازماندگان اعضای درگذشته انجمن تقدیر خواهد شد.

 رفیعی در مورد تاریخچه فعالیت‌های انجمن روابط‌عمومی ایران گفت: تأسیس و فعالیت انجمن روابط‌عمومی ایران دو مقطع تاریخی قبل و پس از انقلاب اسلامی را تجربه کرده است.

 وی با اشاره به اینکه درسال 1346 جمعی از بزرگان، برای برقراری ارتباط با انجمن بین المللی روابط عمومی و معرفی و ترویج توانمندی‌های روابط عمومی به تاسیس انجمن روابط عمومی ایران همت گماردند گفت: فعالیت‌های این انجمن به دلیل عدم توفیق در پیشبرد برنامه‌ها و اهداف مورد نظر مؤسسین خود به فراموشی سپرده شد.

نایب رئیس انجمن روابط عمومی ایران ادامه داد: درسال 1363 با حضور زنده یاد مرحوم دکتر نطقی و تنی چند از شاگردان وی موضوع تشکیل انجمن روابط عمومی ایران مطرح و مقررشد با مطالعه و بررسی روند فعالیتهای انجمن روابط عمومی ایران در قبل از انقلاب، زمینه‌های فعالیت مجدد آن بررسی شود که به علت نامساعد بودن اوضاع داخلی وجنگ تحمیلی زمینه لازم برای طی مراحل قانونی تشکیل انجمن فراهم نشد لیکنبا تلاش و همت زنده یــــاد مرحوم محمد ملازم مدیر کل دفتر تبلیغات دولت و جمعی از پیشکسوتان و مدیران کل روابط عمومی های کشور اولین مجمع انجمن روابط عمومی ایران در  خرداد 1370 برگزار شد و اینک با گذشت بیست سال، مراسم گرامیداشت آن برگزار خواهد شد.

رفیعی افزود: تشکیل انجمن یکی از آرزوهای دست اندرکاران روابط عمومی بود تا بتوانند از این طریق آنچه را که در این حوزه نیاز است مورد بررسی و مطالعه قراردهند. در واقع خواست فعالان این حوزه آنست که انجمن، رابطی باشد بین بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و بتواند رابطه دانشگاه ها را با حوزه های مختلف برقرار کرده و کارشناسان و متخصصان روابط عمومی از پتانسیلی برخورد شدند تا بتوانند حقوق صنفی خود را مطرح کنند. 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-09-18 10:53

افزودن دیدگاه جدید