کد مطلب: 

3366

رکود شدید در رشد درآمد فیس‌بوک

پس از تبدیل شدن شبکه اجتماعی فیس‌بوک به یک شرکت با سهامی عام، نخستین گزارش مالی این شرکت اعلام شده که از رکود و افت میزان سود در آن شرکت حکایت دارد.

به گزارش سیتنا، بر اساس گزارش‌های مالی جدید، در حال حاضر شرکت فیس‌بوک رشد مالی محسوسی نداشته است. البته با توجه به پذیرش تبلیغات که به گفته مدیران این شرکت رشد مناسبی داشته، اما هنوز چشم‌انداز دقیقی از میزان سود و یا آینده آن تهیه نشده است که این موضوع از دید مدیران این شبکه اجتماعی نامشخص است و روند رو به افزایش نا امیدی از سرمایه‌گذاری برای تبلیغات در این شرکت حکایت دارد.

بنابراین با توجه به این گزارش ارزش سهام فیس‌بوک ساعاتی بعد از اعلام گزاش مالی جدیدش با افت مواجه شد و به زیر ۲۴ دلار رسید که کمترین میزان ارزش سهام این شرکت تا به حال بوده است.

با این حال مارک زوکربرگ، مدیر اجرایی 28 ساله این شرکت گفته است: نتایج دلگرم کننده‌ای از تبلیغات جدید در این شبکه اجتماعی به چشم میخورد و آینده روشن تری برای سرویس‌های تحت تلفن همراه آن پیش‌بینی میکنیم.

گردش مالی فیس‌بوک در سه ماهه اخیر 1.085 میلیارد دلار بوده که نسبت به دوره گذشته خود حدود ۱۲ درصد رشد داشته است. مدیران و تحلیلگران آن شرکت معتقدند که بازار تبلیغات موبایل به زودی با رشد بزرگی همراه خواهد شد و همین موضوع سرعت رشد فیس‌بوک را افزایش می دهد.

مدیر اقتصادی و امور درآمدی فیس‌بوک نیز گفته است: هزینه‌های عملیاتی در نیمه دوم سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

با توجه به موضوعات گفته شده فیس‌بوک اعلام کرده که هم اکنون ۹۹۵ میلیون کاربر فعال ماهیانه دارد که نسبت به آمار ماه مارس که ۹۰۱ میلیون کاربر بود، رشد داشته اما هنوز به عدد ایده‌آل یک میلیارد نفر نرسیده است. به گفته مدیران فیس‌بوک ، ۵۵۲ میلیون کاربر هر روز به آن سر می زنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-28 13:28

افزودن دیدگاه جدید